Apartmány v Krétě

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

558 Apartmány nalezen

Ze všech řeckých ostrovů není Kréta pouze ten největší ostrov, ale určitě i ten nejhezčí. Slunce, pláže, kultura a skvělá atmosféra se dýchají na tomto ostrově plném kontrastů: od velkých městských center, přes pláže až po klidné vesnice v horách. Není o tom pochyb, tento ostrov má všechno a je ideálním místem pro Vaši příští dovolenou, můžete si pronajmout ubytování na Krétě a vychutnat si tento ostrov se vším všudy.

Kréta – co si nesmíte nechat ujít

Kréta je země plná tradic a navíc si zde můžete užívat a poznávat krásné pláže Lerapetra nebo Sitra, také se tu velice dobře najíte. Po celém ostrově se setkáte s velkým množstvím putyky neboli s takzvanými taverny, kde ochutnáte tradiční jídlo za málo peněz; v žádném případě si nenechte ujít řecké suroviny jako například jogurt, med, olivový olej, haloumi nebo místní velmi chutné maso. Po dobrém jídle se můžete zastavit v kafeneion, jsou to malé kavárny, kde se soustředí společenský život obyvatelstva Kréty. Na Krétě se také navíc nachází Národní park Samaria s nádhernou přírodou, s dech beroucími roklemi a několika pěšími stezkami. Pro milovníky historie je tu v těsné blízkosti Heraklionu Knossos, starobylé ruiny z doby minojské datované přibližně od roku 3000 po 1400 př.n.l.

Kréta a její města

Heraklion je hlavní město Kréty, nicméně nepatří právě k nejzajímavějším městům. Existují ovšem zajímavá místa pro všechny nátury, kde je možné si pronajmout levné apartmány na Krétě: pro ty, co mají rádi luxus, bude Elounda tou nejlepší volbou, zatímco pro ty, co mají raději něco jednoduššího a malebnějšího, bude Rethymno ideální místem pro své úzké a malebné uličky na starém městě velmi podobné městečku Agios Nikolaos, což je skvělá destinace k pronájmu levné ubytování na Krétě. Pro milovníky oslav, je tu velký výběr nočních klubů ve městě Malia a v Chersonissos, zatímco pro turisty, co dávají přednost klidu, bude příjemnější ubytování v malých bílých domkách s klidnými plážemi na Hora Sfakion

Nejlepší období k návštěvě ostrova Kréta

Ostrov se nachází mezi Evropou a Afrikou, proto klima na Krétě je slunečné a teplé na jaře a v létě a je to nejvhodnější období, které si můžete na ostrově vychutnat. Mimochodem, zima a podzim bývá velmi mírná, takže můžete navštívit ostrov i v toto období a poznat jej bez turistického davu. Zjistíte, že ostrov Kréta není pouze ostrovem, který se věnuje pouze cestovnímu ruchu.

Cestování po Krétě

Heraklion je hlavní letiště na Krétě, nicméně v Sitia se nachází ještě jedno letiště, které se více méně věnuje vnitrostátním letům. Z Řecka se sem také snadno dostanete trajektem. Na ostrově je zajištěna síť městské dopravy, která je dostatečně spolehlivá, i přesto je vhodnější si pronajmout nejoblíbenější vozidlo ostrova motocykl kdekoliv na ostrově.

Lidové slavnosti na Krétě

Na Krétě je spousta lidových slavností po celý rok a většina z nich se slaví jídlem a spoustou hudby. Výročí bitvy o Krétu se slaví v květnu a vyzývá veškeré vesnice k tanci a zpěvu s kulturním představením, zatímco hodové slavnosti v Tsikoudia se slaví v listopadu a jsou gastronomického charakteru s velkým množstvím jídla především raki může posloužit jako výborná výmluva k trávení Vaší příští dovolené na Krétě.
Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek