Apartmány Edinburgh

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

118 Apartmány nalezen
seřadit podle:
Cena
Vzdálenost do centra
Velikost
Popularita
Zhodnocení
Pokoje

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Edinburgh, Velká Británie jsou oceněny 7.8 o 10 25 na základě názorů. Rezervujte apartmán od 96EUR/ noc.

Apartmány v Edinburghu – Cenove dostupné ubytování

Edinburgh je baštou historie odené do hezkých domovních fasád a nádherné architektury. Klikaté i úzké ulice se linou ze stredu Starého mesta do urbanistických cástí, které prekypují kulturou a starobylým šarmem. Najdete zde radu skrytých míst a zákoutí, která stací jen prozkoumat. Za každým rohem na Vás ceká neco nového, at už jde o starý obchod s knihami, zdobnou vež kostela nebo starobylý hrad na vršku kopce. Za zmínku stojí i prírodní krásy Edinburghu, mezi které patrí nádherne zelené kopce, rezavé skály a v dálce trpytící se more. Kombinace techto starobylých scenérií s moderními výhledy dotvárí príjemne útulnou a kulturní atmosféru mesta. Každého návštevníka, který ocení soudobé trendy, príjemne prekvapí množství hospudek, koncertu, celonocních party a originálních luxusních obchodu. Ubytujte se v jednom z našich apartmánu v Edinburghu a zacnete poznávat toto mesto mnoha tvárí.

Hrady, úzké ulicky a katedrály – co delat v Edinburghu

Díky své fascinující historii a nádherným scenériím, ve kterých se toto mesto nachází, je Edinburgh dokonalým výletním místem. Naše apartmány v Edinburghu se nachází po celém meste a poskytnou Vám príležitost odhalit radu místních zákoutí a kuriozit.

Prozkoumejte literární scénu Edinburghu

Stejne tak jako se mesto pyšní starobylou historií a úchvatnými scenériemi, má i svoji literární historii. Zdejší príroda po mnoho let inspirovala rady básníku a spisovatelu a najdete zde radu pomníku, které oslavují umení slova.

Zacnete den kávou v podniku Elephant House Café. Nejenže jsou jejich teplé nápoje jednemi z nejlepších ve meste, ale zároven jde o místo, tam chodívala psát první knihu o Harry Potterovi J. K. Rowlingová. Najdete si príjemný stul, pohodlne se usadte mezi mnoha obrázky slonu a nechte se inspirovat.

V Edinburghu je pomerne težké vyrazit na procházku a neprojít kolem alespon jednoho knihkupectví. Mesto je jimi doslova preplneno, což z nej delá dokonalé místo pro milovníky knih. Zajdete si do obchodu Old Town Bookshop, který je jedním z nejlepších ve meste, nebo do Analogue Books ci Word Power Books. Vyhradte si dostatek casu a proberte se zaprášenými svazky na polickách, které Vás vtáhnou do neznámých svetu.

Chcete-li se vydat po stopách literárního génia, vydejte se na prohlídku mesta s názvem Dorothy Wordsworth tour. Wordsworthová pricestovala do Edinburghu se svojí sestrou v roce 1803 a napsala o kráse a neopakovatelné atmosfére nekolik úchvatných prozaických del.

Své putování zakoncete cestou do Národní skotské knihovny, kde najdete výstavu starých knih, map a dopisu. Mužete se zde probírat výjimecnými rukopisy z pera Byrona, Austenové nebo Melvilla.

Ponorte se do srdce mesta literárních velikánu z jednoho z našich apartmánu v Edinburghu, které se nachází ukryté v blízkosti všech výše zmínených míst.

Apartmány v Edinburghu – Aparthotely v Edinburghu

Aparthotely v Edinburghu

Bohatá historie mesta a velkolepá architektura jdou ruku v ruce s místním ubytováním, které nabízí radu luxusních hotelu, útulných penzionu ci B&B hotýlku ukrytých v klikatých ulickách. Noblesní soucasnou tvár mesta doplnuje ubytování v moderních hotelech a výberových aparthotelech.

Snadná cesta do Edinburghu – jak se dostat do mesta

Edinburské letište je vzdáleno od stredu mesta jen pet mil a existuje rada možností, jak se do centra dostat.

Mužete využít prémiovou autobusovou linku Airlink, která z letište odjíždí každých 10 minut a zaveze Vás do centra mesta na stanici Waverley Bridge. Autobus má i nekolik zastávek na západní strane mesta – ty mužete využít, pokud v této oblasti bydlíte.

Pokud hledáte levnejší zpusob prepravy, využijte místní autobus. Cesta trvá o neco déle než Airlink, ale objíždí vetší cást mesta, což Vám umožní se hned po príjezdu porozhlédnout kolem.

Samozrejme si mužete vzít i taxi, která jsou pristavena pred letištními terminály. Cena za cestu do centra není nejlevnejší, ale je primerená. A pokud specháte nebo dáváte prednost pohodlí, je taxi rozhodne nejlepším zpusobem prepravy.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat