Apartmány na Madeiře

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

126 Apartmány nalezen

Madeira je souostroví, které se nachází v Atlantickém oceánu a je to portugalská autonomní oblast. Ostrov se stejným názvem je jeho hlavním ostrovem. Je známý jako ‘zahradní ostrov’ nebo ‘perla Atlantiku’, díky své ohromující přírodní kráse. Ostrov Madeira vyniká svými krásnými plážemi, městskými centry a ještě nedotknutelnou přírodou. Pokud si včas zajistíte pronájem ubytování v Madeira, navštívíte ideální destinaci a veškeré aktivity budete mít na dosah ruky. Čemu se tady budete věnovat, bude záležet už jen na Vás, nicméně vždy se sem bude chtít zase vrátit.

Zajímavosti ostrova Madeira

Funchal je hlavní město ostrova Madeira a zároveň také největší. Nachází se zde botanické zahrady, které by si neměl nikdo nechat ujít. Ve městě se také setkáte s působivou architekturou s jeho paláci a katedrálou. Gastronomii ostrova Madeira je možné ochutnat v mnoha typech restaurací, zejména místní víno. Je ho tu spousta druhů pro všechny chutě, ve všech cenových relacích. Na východě ostrova se nachází přírodní rezervace Porto de São Lourenço s velmi krásnou přírodní krajinou a stezkami pro pěší turisty. Levadas jsou místní vodní kanály, které protínají ostrovem od severu k jihu a ideální stezky pro pěší turistiku v idylické přírodě. Pro milovníky golfu je zde hned několik golfových hřišť rozkládajících se po celém ostrově, kde si mohou zahrát svůj oblíbený sport, zatímco pro ty, kteří se raději labuží ve vodě, mohou na západní straně souostroví praktikovat surf, windsurf a potápění.

Madeira – kam na výlet

Funchal je hlavní a zároveň i největší město, kde budete mít vše po ruce v zajištěném levné ubytování v Madeira. Na východě se nachází město Caniço, které může sloužit jako výchozí bod pro ty, kteří mají zájem podnikat pěší túry po oblasti Levady. Směrem více na východ se rozkládá vesnice Santa Cruz, v blízkosti vesnice Machico, a právě tady začínají ty nejlepší pěší stezky, kde také můžete vidět ty nejhezčí pláže a vynikající rybí restaurace se skvělou slavnostní atmosférou. Na východě ostrova se nachází vesnice Calheta a Paul do Mar, kde je možné praktikovat vodní sporty s vhodnými vlnami pro surfování. Na severu souostroví Madeira se nachází Porto Santo, je to malý ostrov s idylickými plážemi, kde je muzeum Kryštofa Kolumba.

Nejlepší doba k návštěvě ostrova Madeira

Madeira je známou destinací pro své stálé klima nepřetržitého jara, protože se místní teplota pohybuje mezi 16 až 22ºC po celý rok. Období dešťů je výraznější během zimních měsíců, proto si zde v létě můžete vychutnat to nejlepší období k pobytu.

Doprava po ostrově Madeira

Madeira je vzdálený asi 3-4 hodinu letu z Evropy a je možné se sem dostat letecky z kteréhokoliv bodu starého kontinentu nebo lodí, je to totiž zastávka pro mnoho výletních lodí. Na ostrově je možné používat veřejné autobusy, i když pronajmout si auto je mnohem snadnější způsob, jak se dopravovat snadno a rychle během Vaší dovolené na ostrově Madeira.

Lidové slavnosti ostrova Madeira

Karneval na Madeira se pravidelně slaví v březnu a patří k nejdůležitější události nejenom na ostrově Madeira, ale v celé Evropě. Květinový festival se zase slaví na jaře, zatímco v září přichází na řadu slavnosti vína na ostrově Madeira, jehož víno se vyváží do celého světa.
Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek