Apartmány Palma

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

1

Apartmány Palma

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Apartmány v Palma de Mallorca – levné ubytování

Hlavní mesto Mallorky je stredomorské letovisko plné nádherných výhledu a skvelého pocasí, které je z jedné strany obklopeno klidným modrým morem a z druhé nádhernými horami. Najdete zde mnoho úchvatných staveb tycících se na popredí nekonecné modré oblohy, které vypadají jako z pohlednice. Celé mesto je zespodu streženo historickou ctvrtí plnou tocitých ulicek, ve kterých najdete mnoho kaváren, obchudku a restaurací, stejne jako muzea a galerie predstavující živou umeleckou scénu Mallorcy. Po nárocném pruzkumu mesta si mužete odpocinout u dlouhého a vydatného obeda nebo se posadit na pláž a jen tak nasávat zdejší uvolnenou atmosféru. Naše apartmány v Palma de Mallorca umístené po celém meste Vám nabídnou skvelou základnu pro Váš pobyt, at už sem jedete kvuli odpocinku na pláži nebo spíše kvuli poznávání místní kultury.

Historie a príroda – co delat v Palma de Mallorca

Nejlepší pláže v Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je oblíbenou destinací milovníku slunce, dobrého pocasí a kvalitního písku. Díky svému umístení v idylickém Stredozemním mori nabízí po celý rok skvelé pocasí a mnoho pláží, na kterých si mužete jen tak lehnout a relaxovat.

Na západe Palma de Mallorca leží Cala Major, široká písecná pláž, kterou milují turisté i místní obyvatelé. Nabízí nicím nerušený výhled na more a lemuje ji mnoho baru, muzeí a pláží, které Vás zabaví opravdu na dlouho. Na západe mesta se nachází Playa de Palma pláž dlouhá témer 5 kilometru. Je to nejslavnejší pláž ve meste a v letních mesících zde je opravdu živo. Pokud si tedy chcete jen tak sednout a odpocívat, navštivte jeden ze zdejších plážových baru nebo restaurací a užijte si príjemné slunné odpoledne.

Vaše plážové zážitky budou ješte príjemnejší v jednom z našich apartmánu na pobreží v Palma de Mallorca, díky kterým nebudete za sluncem, morem a pískem nikdy muset chodit daleko.

Apartmány v Palma de Mallorca – Aparthotely v Palma de Mallorca

Aparthotely v Palma de Mallorca

Jelikož je toto místo velice vyhledávanou prázdninovou destinací, jsou i aparthotely v Palma de Mallorca ladeny do její plážové atmosféry, takže tu najdete samostatné garsonky s výhledem na more i luxusní hotely, které koncí až na písecném brehu more. V centru mesta se v klikatých ulickách ukrývají útulné hostely, které turistum nabízí tradicní ubytování, a rada prázdninových pronájmu, jež se nachází v blízkosti hlavních atrakcí. Ubytování v Palma de Mallorca je levné a snadno se odsud pešky dostanete na pláž i ke všem ikonickým památkám.

Staroveká historie Palma de Mallorcy

Krome skvelých pláží se Palma de Mallorca muže pochlubit také neskutecne bohatou historií. Její území bylo obydleno již v roce 5000 pr. n. l. a v roce 123 pr. n. l. do nej vtrhli a dobyli jej Rímané. Historie mesta se stala slavnou v 50. letech minulého století, kdy se sem zacali sjíždet turisté, aby mohli poznat, jak se žilo v minulosti a na vlastní oci spatrit pozustatky dávných civilizací.

Za dobu své existence Mallorca zažila mnoho invazí. Nejznámejší z nich se odehrála ve 14. století a byla vedena Jakubem I. Aragonským, který na mesto zaútocil s armádou cítající 15 000 mužu a 1 500 koní. Takovémuto množství neprátel nemohl malý ostrov odolat. Nejvýznamnejší historickou stavbou mesta je v soucasnosti La Seu, nazývaná také Palmská katedrála, jejíž stavba na pozustatcích staré mešity zacala v roce 1229 po invazi krále Jakuba a byla dokoncena až o nekolik století pozdeji v roce 1601.

Verejná doprava v Palma de Mallorca

Do našich apartmánu v Palma de Mallorca se díky dostupnosti zdejší verejné dopravy dostanete opravdu snadno. Celý ostrov je obsluhován letištem Palma de Mallorca Airport, ze kterého se mužete snadno dostat na ruzná místa na ostrove i prímo do mesta. Nejsnadnejším zpusobem prepravy jsou mestské autobusy, které z letište jezdí na ruzná místa ve meste, a zároven predstavují i skvelý zpusob, jak tento úžasný ostrov prozkoumat.

Z letište se do mesta také mužete rychle a za velmi prijatelné ceny dostat taxíkem.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat