Apartmány v Santorini

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

17 Apartmány nalezen

Santorini je bez pochyby ten nejhezčí ostrov z řeckých ostrovů. Je to velmi malebný ostrov se svými bílými vesnicemi, idylickými plážemi, nádherně zapadajícím sluncem a výtečnou gastronomií. Tento ostrov je ideální destinací pro romantickou dovolenou trávenou s partnerem. Je to opravdu velmi krásný ostrov a ideální k zajištění si ubytování v Santorini, kde si můžete užívat dovolenou jako nikdy před tím. Bude to dovolená, na kterou nikdy nezapomenete.

To nejlepší na ostrově Santorini

Je velice obtížné shrnout to nejlepší z ostrova Santorini do tak malého prostoru vzhledem k dlouhému seznamu věcí, které si nesmíte nechat ujít. Jednou z věcí, kterou si nesmíte nechat ujít je návštěva vesnice Oia, v této vesnici jsou bílé domky nacházející se na kopci, který v noci svítí oranžovým tónem, bezpochyby je to jedna z nejhezčích vesnic na světě. Jeho západy slunce jsou další záležitostí, kterou si nesmíte nechat ujít. Vesnice Fira také stojí za návštěvu stejně jako pláže obklopené útesy s křišťálově čistou vodou pláže v Perissa. Pláž Kamari patří také k jedné z nejoblíbenější. Gastronomie na ostrově Santorini je také vynikající především svým proslulým bílým lilkem s ostatní čerstvou zeleninou řecké kuchyně, lahodné víno, které můžete ochutnat v jednom z mnoha vinařských sklípků nacházejících se na ostrově. Na jihu ostrova jsou ruiny v Akrotiri , archeologické centrum, které si nikdo nemůže nechat ujít.

Kam si na Santorini vyrazit

Fira neboli Thira patří k nejdůležitějšímu městu ostrova Santorini a stalo se ideálním výchozím bodem k realizaci výletům po celém ostrově. Na severu města Fira a zároveň v samotném cípu ostrova Santorini se nachází ta nejkrásnější vesnice na celém ostrově Oia, mezi oběma se nachází klidná rybářská vesnice Imerovigli s krásným výhledem. Chcete-li se dostat do Akrotiri a také v blízkosti letiště se rozprostírají pláže v Megalochori a hned v blízkosti je to vesnice Pyrgos Kallistis, kde si můžete zajistit levné ubytování na ostrově Santorini a mít všechno na dosah ruky.

Nejlepší doba k návštěvě ostrova Santorini

Santorini je ostrov Středozemního moře, kde je nejhezčí počasí v létě, s horkými a slunnými dny a vlažnými večery. V období mimo léta je ostrov Santorini trochu smutnější, nicméně si zachovává i nadále svou krásu a dešťové srážky jsou tady nízké po celý rok. Není pochyb o tom, že léto je to nejlepší období pro užívání si ostrova se vším všudy.

Doprava na ostrově Santorini

Na ostrov Santorini se letecky snadno dostanete z celého evropského kontinentu, ale taktéž je možné připlout trajektem z Řecka. Tímto způsobem je také možné navštívit ostatní řecké ostrovy. Chcete-li podnikat výlety po ostrově, tak je tu k dispozici síť hromadné autobusové dopravy, je pohodlná a ekonomická, i když je také velmi populární pronájem auta a využívání taxi služby, nicméně tyto možnosti jsou dražší.

Lidové slavnosti na ostrově Santorini

V měsíci únoru se na ostrově organizuje Festival Ipapandi v Oia v Thinikla, se zábavou, hudbou a spoustou jídla. V srpnu se tu slaví náboženský svátek Panagia Episkopis, kde není nouze o jídlo a pití se spoustou a spoustou zábavy, která z Vaší dovolené trávené na ostrově Santorini učiní nezapomenutelné prázdniny. V říjnu se na ostrově slaví slavnosti vína. Festivalové slavnosti Agios Averkios se slaví v Emborio, kde všichni účastníci popíjejí víno až do pozdních hodin v příjemné zábavné atmosféře.
Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek