Apartmány Sitges

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

52

Apartmány Sitges

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Sitges, Španělsko jsou oceněny 4 o 5 na základě 29 názorů. Rezervujte apartmán od 23US$/ noc.

Apartmány v Sitges – cenove dostupné ubytování

Sitges je plážové mesto snu, které se nachází pouhých 35 km od Barcelony, rušného mesta Gaudího. Kdysi bývalo klidnou rybárskou vesnicí, pomalu se ale premenilo v populární prímorský resort, který navštevuje spousta obyvatel Katalánska. Mesto se pyšní množstvím rozlehlých pláží a pobrežní kulturní scénou, avšak svým moderním umením nalákalo v minulosti napríklad i Picassa. V dnešní dobe jde o populární místo pro nocní party, známé i díky množství gayu a jejich bujarým plážovým oslavám behem celého léta. Sitges je svou nocní scénou, kluby a bary prirovnáváno k Ibize, zachovává si ale oproti svému španelskému protejšku i kus tradicního španelského života, který najdete v autentických tapas barech a na místních festivalech. Vydejte se na party z jednoho z našich apartmánu v Sitges, který Vám nabídne dokonalou základnu pro objevování mesta a jeho rušného nocního života.

Tri nejzajímavejší muzea v Sitges

I presto, že je Sitges vyhlášeným mestem oslav a vecírku, najdete ve zdejších muzeích a galeriích také spoustu umení a pestrou kulturní scénu. Vydejte se z jednoho z našich apartmánu v Sitges prozkoumat zdejší zákoutí a navštivte nekteré z renomovaných muzeí.

Neklidná a úchvatná minulost Sitges

Sitges hrálo ve španelské historii duležitou roli. Už od dob Rímanu, více než 2000 let nazpet, bylo proslaveno jako mesto oslav a tato charakteristika mu zustala dodnes. Všude ve meste se casto setkáte s nápisem “Subur”, které odkazuje na název mesta, které na tomto míste stálo pred založením Sitges.

Rok 1838, kdy mesto napadli tzv. Carlines, je smutnou cástí katalánské historie, kdy o život prišlo mnoho lidí. Na ulici 1 de Maig najdete památník, který pripomíná tuto událost a zejména padlé obyvatele Sitges. Behem vlády generála Franca byla ulice prejmenována na 2 de Mayo, ale brzy se její název vrátil zpet.

Stará cást mesta Sitges je jednou z nejvyhledávanejších oblastí, ve které najdete rustikální architektonické prvky i neoklasicistní fasády. Klikaté ulicky jsou posety malými restauracemi, místními bary a umeleckými obchody, avšak najdete zde také plno domu, jejichž prahy jsou oznaceny modrou barvou. Duvod barevných domovních prahu sahá do minulosti, kdy bylo mesto ješte rybárskou vesnicí, a práve tímto zpusobem byly oznacovány domky rybáru. V podstate barva upozornovala kolemjdoucí na to, aby nepusobili hluk a pres den rybáre nerušili od spánku. V Sitges žije stále rada rybáru, není jich ale již tolik jako kdysi.

Apartmány v Sitges – Aparthotely v Sitges

Aparthotely v Sitges

Aparthotely v Sitges jsou vhodné pro všechny, kterým vyhovuje slunce, more a písek. V klikatých ulickách centra se nachází rada útulných penzionu a intimních B&B hotelu v docházkové vzdálenosti od pobreží; pláže jsou zase lemovány osobitými hostely s funky uvolnenou atmosférou. Navíc je v Sitges i spousta prázdninových pronájmu, které se nachází, co by kamenem dohodil od more a stredu mesta, takže se behem svého pobytu dostanete prímo do centra dení.

Nákupy a španelská kultura – nejlepší ulice v Sitges

Díky bohaté historii a pestré kulturní scéne láká Sitges množstvím zajímavých ulic, které jsou dokonalým startovacím místem, jak zacít objevovat mesto.

Ulice Calle Parellades zacíná na námestí Placa d’Espanya a je centrem pozornosti mnoha turistu. Projdete se mezi místními stánky se suvenýry, bary a kavárnami s príjemným venkovním posezením, kde si mužete dát drink a pozorovat kolemjdoucí. Toto místo je zároven zacátkem party ctvrti, kde kavárny a umelecké obchody strídají kluby a bary.

Ulice Calle Jesus je rovnež oblíbeným místem turistu a to hlavne díky rade útulných kaváren a omšelých baru. Lemují ji rozlehlá velkolepá námestí pulzující mestským životem.

Rájem pro milovníky nakupování je bezpochyby ulice Calle Sant Francesc. Po celé její délce mužete nahlédnout do obchodu s oblecením a dát si pauzu v jedné z místních kaváren ci cukráren.

Jednou z nejmalebnejších ulic mesta je Calle Major. Najdete zde radu útulných restaurací, které podávají cerstvé plody more a další místní pokrmy. Stácí se smerem ke starému centru mesta a ústí na námestí Placa de la Ajuntament, což je jedno z nejvetších námestí ve meste. Z ulice Celle Major vybíhají další úzké postranní ulicky, takže si pro dukladné poznání tradicních zákoutí v této oblasti rezervujte dostatek casu.

Naše apartmány v Sitges jsou rozesety po celém meste v docházkové vzdálenosti od výše zmínených hlavních ulic, takže z nich mužete poznat místní život, aniž byste se museli vydávat moc daleko.

Pobyt v Sitges – jak se dostat do mesta

Vetšina turistu prijíždí do Sitges z hlavního barcelonského letište El Prat. Z nej mužete naskocit na letištní vlak, který Vás doveze do centra Barcelony, kde presednete na stanici Passeig de Gracia nebo na hlavním vlakovém nádraží Barcelona Sants. Z letište se do Sitges mužete dostat také prímou autobusovou linkou, která má behem letních mesícu pravidelný jízdní rád. Prípadne se z letište mužete svézt autobusem na barcelonskou stanici Plaza Catalunya a odtud pokracovat do Sitges.

Prilétáte-li na letište v Girone, bude preprava do Sitges o neco málo nárocnejší. Budete si do centra Barcelony muset vzít vlak a dál se prepravit bud autobusem, nebo presednout na další vlak.

Nekterí turisté pro svuj príjezd volí také malé místní letište Tarragona, odkud se do Sitges dostanete prímým vlakovým spojem.

Jakmile se do Sitges dostanete, na místní hromadnou dopravu už spoléhat nemusíte. Mesto je pomerne malé a všechna hlavní turistická lákadla jsou od sebe vzdálena v docházkové vzdálenosti.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat