Apartmány Syrakusy

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

44 Apartmány nalezen
seřadit podle:
Cena
Vzdálenost do centra
Velikost
Popularita
Zhodnocení
Pokoje

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Syrakusy, Itálie jsou oceněny 3.9 o 5 na základě 11 názorů. Rezervujte apartmán od 41US$/ noc.

Apartmány v Syrakusách – kvalitní ubytování pro Vaši dovolenou

Syrakusy, hlavní mesto italské ostrovní provincie Sicílie, jsou ztelesnením italského smyslu pro krásu. Zdá se, jako by se mezi zdejšími nekonecnými lány orchidejí a ruinami, které jsou památkou na dobu starovekého Recka, úplne zastavil cas. Syrakusy jsou prekrásnou smesí rozlehlých námestí obklopených majestátními barokními stavbami, úzkých ulicek vedoucích prímo k mori a úchvatných stredomorských pláží posetých venkovními restauracemi a kavárnami. Rozhodne ale nejsou obycejným ospalým stredovekým mestem, naopak jsou plné temperamentu. Rušné centrum mesta je plné živé atmosféry, poulicních tržnic, špickových obchodu a baru. Pokud chcete toto úchvatné mesto prozkoumat a poznat jej opravdu zblízka, ubytujte se v jednom z našich apartmánu v Syrakusách, který Vám poskytne perfektní základnu pro Vaše výlety a procházky.

Staroveké památky – kam jít v Syrakusách

Muzea a galerie v Syrakusách

Syrakusy jsou díky své bohaté historii domovem mnoha skvelých muzeí a galerií, z nichž všechny leží poblíž našich apartmánu v Syrakusách. Pokud chcete toto starobylé mesto poznat blíže, urcite se do nekterého ze zdejších muzeí vypravte.

Museo delle Lacrimazione je náboženské muzeum, které svým návštevníkum približuje události a príbehy související se sochami placící Panny Marie. Na Piazza della Vittoria se navíc mužete podívat prímo na archeologické vykopávky techto artefaktu.

Syrakusy jsou mimo jiné známy také svou výrobou papyrusu, jíž je venována Galleria Bellomo. Tato galerie ležící poblíž slavné fontány Aretua vystavuje ruzné predmety vyrobené z papyru – vizitky, zápisníky, záložky a mnoho dalšího a je opravdu zajímavým místem, kde mužete objevit krásu papyrusového papíru a koupit si netradicní suvenýry.

Poblíž fontány Aretusa leží také Galleria Regionale di Palazzo Bellomo umístená v pusobivém paláci postaveném ve 13. století v gotickém slohu. Zde naleznete mnoho expozicí vystavujících kamenické práce a keramiku z raného byzantského a normanského období, stejne jako širokou škálu ruzných náboženských umeleckých del.

Ackoli je Museo Archeologico Paolo Orsi velmi moderní muzeum, jsou zde vystavovány fascinující sbírky ruzných archeologických nálezu. Pri prohlídce tohoto muzea si projdete všemi érami historie Syrakus od jejich založení až po pozdne románskou epochu.

Apartmány v Syrakusách – Aparthotely v Syrakusách

Aparthotely v Syrakusách

Syrakusy se nachází na malebném ostrove Sicílie a pyšní se jak starobylou historií, tak i živou moderní scénou. Aparthotely v Syrakusách odráží obe tváre mesta a nabízí šarmantní italské penziony ukryté v jeho spletitých ulickách stejne tak jako stylové a designové hostely s bezkonkurencní italskou pohostinností a moderními vymoženostmi. Narazíte tu i na hostely pro nenárocné, které predstavují levnou možnost noclehu, a prázdninové pronájmy s nádherným výhledem na okolní krajinu, ci veže tycící se k nebi. At už se rozhodnete prespat kdekoliv, Syrakusy Vás behem Vašeho pobytu neprestanou prekvapovat.

Vláda Reku a Archimedes

Mnoho lidí tvrdí, že v Syrakusách najdete lepší ruiny starovekých reckých budov než v samotném Recku. Tyto pozustatky historie jsou rozesety po celém meste i jeho okolí. Rekové totiž ve své dobe cást Sicílie, která zahrnovala i Syrakusy, ve kterých se narodil mimo jiné i slavný matematik Archimedes, ovládali.Nejslavnejší starovekou památkou ve meste je „údolí chrámu“, kde melo v sedmi chrámech sídlo sedm reckých bohu. Recká vláda nad Syrakusami skoncila v roce 212 pr. n. l., kdy je po dvou letech obléhání dobyli Rímané.

Syrakusy se vydržely bránit tak dlouho práve díky Archimedovým válecným vynálezum – napríklad díky balvanum zavešeným na jerábech, kterými Syrakusané potápeli rímské lode. Navzdory statecnému odporu ale po case Syrakusy padly a Archimedes byl zabit.

K tomuto obléhání se vážou také Archimedova poslední slova - „Neruš mé kruhy“, která rekl rímskému legionári, jenž neuposlechl rozkazu svých nadrízených Archimeda nezabíjet a násilne tak ukoncil matematikuv život.

Jak se dostat do Syrakus

Pokud se chcete do Syrakus dostat letecky, poletíte na mezinárodní letište Catania, které se nachází asi hodinu cesty autem od centra mesta a našich apartmánu v Syrakusách. Prímo u letištních terminálu mužete nastoupit do autobusu, kterému cesta do centra mesta zabere neco pres hodinu a predstavuje nejlevnejší zpusob, jak se do mesta dostat. Mužete do nej dojet také taxíkem, který je sice o neco rychlejší než autobus, stojí ale zase o trochu víc penez.

Z centra Catanie do Syrakus jezdí také vlak, ten je ale pomalejší než autobus a navíc se napred musíte dostat z letište do Catanie. Do Syrakus se také mužete dostat dálkovým vlakem z Ríma, cesta jím ale muže zabrat i deset hodin.

Jakmile se už do Syrakus dostanete, snadno ke všem významným památkám dojdete pešky.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat