Apartmány Girona

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

8

Apartmány Girona

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Apartmány v Girone – kvalitní a levné ubytování

Girona, ležící v srdci Katalánska, se svými starými domy, malebnými kostely a zchátralými stezkami svým návštevníkum nabízí romantickou cestu zpátky v case. Je obehnaná historickými hradbami a najdete zde nejzachovalejší židovskou ctvrt v Katalánsku a malebnou reku Onyar lemovanou barevnými domky poklidne tekoucí mestem. Girona je také domovem mnoha muzeí a malých umeleckých dílen, nejznámejší je ale díky své stále rostoucí gurmánské scéne. Po celém meste je rozeseto mnoho autentických restaurací, ve kterých dostanete jedny z nejlepších výtvoru španelské kuchyne v celém Španelsku, zatímco dláždené ulicky jsou dokonalým místem pro relax s talírem tapas a sklenkou vína. Ponorte se do zdejší romantické atmosféry a do mnoha gurmánských zážitku s našimi apartmány v Girone. Nabízíme pestrou škálu kvalitních bytu rozesetých po celém meste v blízkosti všech významných památek.

Muzea a stredoveké kláštery – co delat v Girone

Zjistete více o Girone a její fascinující minulosti s našimi apartmány v centru Girony poblíž všech techto významných památek.

Netradicní zpusoby, jak prozkoumat Gironu a její kulturu

Girona nabízí mnoho kulturních i jiných aktivit a mnoho slavných i méne známých nebo netradicních míst a atrakcí, které mužete navštívit, a dostat se tak tomuto krásnému mestu opravdu pod kuži.

Jednou z duležitých cástí katalánské kultury jsou Castelleros – skupiny lidí tvorících lidské pyramidy. Tato tradice se zde predává už nekolik generací a vycvicení dospelí i deti se snaží vytváret stále vetší a vyšší pyramidy. Pokud by Vás tento zdejší obycej zaujal, mužete se na nekolika místech po celé Girone takovéto pyramidy zúcastnit.

Pokud máte zájem o neco trochu méne aktivního, vydejte se na pruzkum podzemního protileteckého krytu. Tento netradicní zážitek Vám poskytne fascinující náhled na historii Girony z období španelské obcanské války, ve kterém byl tento kryt vybudován.

Nejslavnejším katalánským architektem je bezesporu Gaudi, Katalánsko ale bylo domovem mnoha dalších neméne talentovaných architektu. Jedním z nich je Raphael Maso, tvurce mnoha katalánských budov, který žil a tvoril ve 20. století. V Girone mužete navštívit jeho rodný dum, ve kterém najdete nábytek, který sám navrhoval, a výhledy na reku Onyar z netradicní perspektivy.

Pro milovníky gurmánských zážitku je Girona prímo rájem na zemi. Velmi populární pochutinou zde je zmrzlina a najdete zde mnoho špickových zmrzlinových stánku. Za nejlepší z nich je považován Rocambolesc, ve kterém majitel Jordi Roca pro své hosty vyrábí zmrzliny nejruznejších chutí podávané v kelímcích, takže mužete objevovat nové chute i nová místa zároven.

Pokud ale více než zmrzline holdujete spíše pivu, nebudete o nic ochuzeni. V Girone se totiž nachází mnoho kvalitních pivovaru. Jedním z nejpopulárnejších z nich je Moska, kde si mužete vychutnat lahodný mok a zároven se dozvedet více o tom, jak se vyrábí.

 Apartmány v Girone – Aparthotely v Girone

Aparthotely v Girone

Z aparthotelu v Girone dýchá stredoveká historická atmosféra mesta, jež nabízí v Židovské ctvrti ci svých moderních cástech radu rustikálních i tradicních ubytovacích možností. Od noblesních hotelu, které smerují k gironské rozvíjející se moderní scéne, a živých hostelu se strízlivejším pohledem na svet až po prázdninové pronájmy s výhledem na malické krámky se suvenýry a malebnou reku. Girona má co nabídnout opravdu každému. Ubytování je cenove dostupné a dostanete tak možnost prozkoumat mesto svým vlastním tempem a ve velkém stylu.

Jak se dostat do Girony – cesta do mesta a verejná doprava v nem

Díky tomu, že je Girona spojena s vetšinou duležitých míst v Katalánsku, je velmi snadné se do ní dostat. Pokud cestujete letadlem, máte dve možnosti jak se sem dostat. Girona má své vlastní letište poblíž centra mesta. Stací nastoupit do jednoho z autobusu nebo vlaku cekajících pred letištními terminály, prípadne se svézt taxíkem, který Vás doveze až k Vašim dverím.

Do Girony se mužete dostat také z letište v Barcelone, která je od Girony vzdálena asi hodinu cesty. Z letište se do Barcelony mužete dostat treba vlakem. Z ní poté vlakem dojedete prímo na hlavní nádraží v Girone.

Prímo v Girone už verejnou dopravu nejspíš potrebovat nebudete. Všechny naše apartmány v Girone jsou situovány v centru mesta, takže budete prímo ve stredu všeho dení. Nejlepším zpusobem, jak mesto objevit, je procházet jím pešky. Mezi památkami, které jsou od sebe navzájem opravdu blízko, mužete procházet po stredovekých ulickách a obcas se zastavit u stánku se zmrzlinou, v kavárne nebo v obchode s umením.

Pokud chcete prozkoumat i nádherný venkov, který Gironu obklopuje, máte k dispozici mnoho autobusu, které Vás dovezou z centra mesta prímo na všechna duležitá místa. Tyto autobusy predstavují jednoduchý a levný zpusob jak objevovat Katalánsko a nabídnou Vám úchvatné výhledy na okolí. Gironu s ostatními katalánskými mesty a populárními plážemi na Costa Brava spojuje také mnoho vlakových linek.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat