Apartmány Arc de Triomphe

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

14

Apartmány Arc de Triomphe

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Musée du Louvre 15 Apartmány
Champs-Élysées 13 Apartmány
Stade de France 13 Apartmány
Notre-Dame 8 Apartmány
Tour Eiffel 6 Apartmány
Opéra Bastille 3 Apartmány

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Arc de Triomphe, Paříž, Francie jsou oceněny 4.2 o 5 na základě 92 názorů. Rezervujte apartmán od 79US$/ noc.

Apartmány v blízkosti Vítězného oblouku - Dostupné ubytování

Apartmány v blízkosti Vítězného oblouku - Ubytování u Vítězného oblouku

Vítězný oblouk je jednou z nejznámějších památek v Paříži a také v jistém smyslu i nejznámější na světě. Nachází se na Place de Charles de Gaulle, dříve známý jako Place de l’Étoile, na hranici mezi 8., 16. a 17. okrskem a je zároveň symbolickým srdcem Francie.

Neoklasicistní památka je 50 metrů vysoká, 45 metrů široká a 22 metrů měří do hloubky. Na každém pilíři jsou umístěny sochy, které představují vítězství, mír, odpor a Marseillaisu. Vavřínové věnce na středovém oblouku představují vítězství. Uvnitř oblouku uvidíte jména generálů padlých v bitvě.

Struktury oblouku vznikly během římské renesance jako manifest velkoleposti královských soch. Symbolizovaly bránu k domovu, zemi a království zvítězivšího bojovníka, který vstupuje a přijímá obdiv svých poddaných.

Napoleon Bonaparte začal projekt Vítězného oblouku v roce 1805 po bitvě u Austerlitz, kde podle legendy dal svým mužům tento slib: „Domů se vrátíte skrze vítězné oblouky.“ Jean Chalgrin a Jean Arnaud Raymon byly vybráni, aby manifestovali Napoleonovu aroganci. Inspiraci čerpali z Titova oblouku v Římě. Byl to sen o císařské moci, kterou si Napoleon tímto přál vyjádřit. Postavit monument trvalo třicet let a odhalen byl během vlády Ludvíka Filipa I., který jej věnoval revoluční armádě a říši. Bonaparte zemřel patnáct let před touto událostí pokořen a opuštěn. Od chvíle, kdy byl památník odhalen, se stal symbolem moci a svobody jako poselství Francie.

Při pohledu shora uvidíte Champs-Élysées, táhnoucí se pod vašima nohama, s Place de la Concorde na konci a také dalších 11 velkých ulic, které se kříží s krásnými ulicemi lemovanými stromy. Ty jsou domovem nejelegantnějších ubytovacích zařízení v Paříži. Tato exkluzivní oblast má bohatou historii a tradici a také zde naleznete ty nejlepší apartmány pro váš pobyt ve „městě světla“.

Jako všechny památníky má i tento svůj příběh. Říká se, že jedním z velkých snů Adolfa Hitlera bylo projít se pod Vítězným obloukem v záři slávy. Hitler byl obdivovatelem Napoleona Bonaparta. Jeho vojska vstoupila do Paříže Vítězným obloukem v červnu roku 1940 a zdvihla nacistickou vlajku na nejvyšší části památníku, aby světu demonstrovali svou vojenskou moc. V roce 1945 došlo k osvobození Francie a kapitulace nacistického Německa se slavila opět u památníku. Tak je tomu až do dnešní doby.

Na Place de Charles de Gaulle uvidíte spousty návštěvníků, jak obdivují tuto velkolepou památku a vzdávají hold těm, kteří položili své životy za Francii v První světové válce na hrobě neznámého vojína.

Krása tohoto místa z něj udělala velmi oblíbenou filmovou lokaci. Vítězný oblouk se natáčel v roce 1948. V hlavní roli účinkovali Ingrid Bergmanová a Charles Boyer. Ačkoliv nebyl film tak úspěšný, jak se očekávalo, v pozdějších letech (1984) se dočkal nové verze s Anthony Hopkinsem v hlavní roli.

Praktický tip: Cestujete-li autem, pamatujte na to, že auta, která jezdí kolem Vítězného oblouku, musejí dávat přednost autům, která vjíždějí na kruhový objezd.

Ubytování u Vítězného oblouku

Art nouveau, mramorová schodiště, vypouklé balkóny, starožitný nábytek a Champs-Élysées nám připomínají chuť svobody. Ubytování v blízkosti Vítězného oblouku v luxusních 4 a 5hvězdičkových hotelech nabízí toto vše a více. Ceny jsou však takové, že si je nemůže dovolit každý. Pokud se chcete opravdu ubytovat v blízkosti Vítězného oblouku, ale nemůžete si dovolit zaplatit takové ceny, můžete hledat o něco skromnější 1 či 2hvězdičkové hotely, které nejsou tolik okázalé, nebo menší byty, hostely a penziony. Jste-li spíše praktický typ a potřebujete být nezávislí, máme vybavené apartmány za nejlepší ceny na trhu. Apartmány blízko Vítězného oblouku jsou běžně velmi drahé, ale pokud se o trochu posuneme z této oblasti, najdete apartmány za velmi rozumné ceny. Jsou zde také velmi kvalitně vybavené apartmány, kde bude váš pobyt příjemný, jak to jen jde. Apartmány jsou stále více a více oblíbenou možností, která předstihuje tradiční typy ubytování. Je to převážně díky cenám, flexibilitě a nezávislosti, kterou svým návštěvníkům poskytují.

Kam vyrazit v oblasti kolem Vítězného oblouku

Nezapomeňte nahlédnout do našeho seznamu apartmánů, které se nacházejí v blízkosti Vítězného oblouku nebo jakékoliv jiné části Paříže, která vás zajímá.

Jak se dostanete k Vítěznému oblouku

Letiště Charlese de Gaulla se nachází ve vzdálenosti 23 kilometrů od Paříže. K Place Étoile nebo Porte Maillot v oblasti, kde se nachází Vítězný oblouk, se nejlépe dostanete autobusem Air France linky číslo 2, který vás doveze přímo až sem. Odjíždí každých 15 minut a cesta trvá zhruba 45 minut. Jízdné stojí 12 eur za dospělého a 6 eur za dítě. Linka číslo 350 městské hromadné dopravy vás doveze na Gare de l´Est. Cesta taxi může stát přes 50 eur a za zavazadlo zaplatíte po 1 euru. Cestujete-li taxi, vše závisí na dopravní situaci. Pokud chcete po městě cestovat ve vlastním tempu, jsou vám u přepážek v příletové hale letiště k dispozici společnosti, u kterých si můžete zapůjčit automobil.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat