Apartmány Fontana di Trevi

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

19

Apartmány Fontana di Trevi

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Piazza Navona 46 Apartmány
Musei Vaticani 38 Apartmány
Pantheon 31 Apartmány
Stazione Termini 21 Apartmány
Palazzo del Quirinale 13 Apartmány
Piazza di Spagna 9 Apartmány
Piazza Venezia 7 Apartmány

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Fontana di Trevi, Řím, Itálie jsou oceněny 4.5 o 5 na základě 249 názorů. Rezervujte apartmán od 87US$/ noc.

Apartmány v okolí fontány di Trevi: Ubytování v centru

Kdo si nepamatuje smyslnou Anitu Ekberg, jak se potápí do vody fontány di Trevi, zatímco jí okouzleně pozoruje Marcello Mastroianni ve filmu Federica Felliniho La Dolce Vita z roku 1960? Tato barokní fontána však byla v 15. století postavena z praktičtějších důvodů. Signalizuje fakt, že na konec římského akvaduktu Aqua Virgo přichází voda. Původně to byla obyčejná stavba. Až v roce 1730 uspořádal papež Klement XII. soutěž, jejíž cílem bylo vybrat osobu, která fontánu postaví. V pozadí fontány se nachází Palazzo Poli. Ve středovém výklenku se nachází Okeanos, sochy Hojnosti a Zdraví jsou po stranách a dva tritoni střeží Okeanův vůz na mramorové skále, která dodává celému objektu dojem moře. Stavba trvala 30 let a architekt Nicola Salvi zemřel před jejím dokončením. Giuseppe Pannini následně ve stavbě pokračoval. Bohužel čas a znečištění fontánu poškodily a proces údržby pokračuje od roku 1990. Lidé se vzhledem k poškození, které již kašna utrpěla a následným nákladům spojeným s opravami, obávali nejhoršího. V roce 2014 se renovace ujal soukromý subjekt. Minulý rok byla fontána k potěšení místních i turistů znovu otevřena. Jméno „di Trevi“ pochází z italského slova „tři cesty“. Fontána se totiž nachází na místě, kde se tři cesty setkávají. Dnes je to oblast s nejlepšími možnostmi ubytování v centru Říma. Tradicí je házet mince do fontány přes levé rameno, což vám má zajistit, že se do Říma zase vrátíte. Určitě to udělejte, abyste měli štěstí, až si budete pronajímat jeden z našich apartmánů v okolí fontány di Trevi.

Jako všechny památky má i fontána di Trevi mnoho příběhů. Říká se, že Charlotta Belgická pila vodu z fontány poté, co navštívila papeže Pia IX. Byla si jistá tím, že se ji snaží lidé otrávit a že jediná bezpečná voda byla voda ve fontáně di Trevi.

Její krása dosáhla až do kin skrze filmy velkých režisérů. V roce 1954 se zde natáčela scéna filmu Tři mince ve fontáně. V roce 1960 natočil Fellini nejznámější scénu světové kinematografie a tak se stala La Dolce Vita filmovou klasikou.

Dalším zajímavým faktem je množství peněz vytěžených každý rok těmi, kteří vybírají peníze z fontány. Říká se, že každý rok množství peněz narůstá. Aktuálně je to přibližně 1 milión eur, které se ve fontáně nasbírají a které jsou investovány do charity.

Apartmány v okolí fontány di Trevi - Kam vyrazit v okolí fontány di Trevi

Ubytování v okolí fontány di Trevi

Chodby, nároží a vzdálené uličky obklopují fontánu di Trevi. Je to opravdu podmanivý pohled, který je potěšením pro smysly stejně, jako je zdejší ubytování. Nachází se zde hotely s nesrovnatelným kouzlem. Je však dobré mít na paměti, že ceny v této oblasti jsou vysoké. Zastrčené mezi balkóny překypujícími květinami a majestátními vchody se nachází řada menších bytů k pronájmu, apartmánů, bytů a ubytování se snídaní. Všechny jsou velmi dobře navrženy a jsou velmi vhodné pro pobyty na několik dní i týdnů. O kousek dál z centra také najdete levnější ubytovny. Je to pouze otázka toho, co vám vyhovuje nejlépe.

Kam vyrazit v okolí fontány di Trevi

Okolí se skládá ze středověkých budov a většina zajímavostí jsou kostely a paláce, které se nacházejí v malých uličkách.

Řím je město, které vás zve, abyste jej poznávali, procházeli se a vychutnávali si památky nebo odpočívali. Naše apartmány v okolí kolem fontány di Trevi jsou skvělé a jsou blízko veškerého občanského vybavení, které se nachází v centru Říma.

Jak se dostanete k fontáně di Trevi

Letiště Leonarda da Vinciho (Fiumicino) se nachází 32 kilometrů od stanice Termini. Autobusy odjíždějí co 20 minut. Cesta trvá 30 minut a stojí 4 eura. U stanice Termini si můžete vzít taxi nebo autobus číslo 85. Vystoupíte na stanici Tritone/Fontana di Trevi. Taxi z letiště v Římě stojí 48 eur a najdete je naproti odletové haly. Je zde také řada autopůjčoven. Je to dobrá alternativa pro objevování všech tajemství, která vám může nabídnout tak zajímavé město, jako je právě Řím.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat