Apartmány Las Ramblas

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

11

Apartmány Las Ramblas

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Fira de Barcelona 20 Apartmány
Palau Sant Jordi 18 Apartmány
Camp Nou 10 Apartmány
Casa Batlló 9 Apartmány
Platja del Bogatell 8 Apartmány
Sagrada Familia 7 Apartmány
Plaza Real 4 Apartmány
Parque Güell 2 Apartmány
La Boqueria 1 Apartmán
Puerto Olímpico 1 Apartmán

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Las Ramblas, Barcelona, Španělsko jsou oceněny 4.1 o 5 na základě 49 názorů. Rezervujte apartmán od 58US$/ noc.

Apartmány na Las Ramblas: Ubytování v centru

Las Ramblas se nachází v srdci Barcelony a je asi 1,2 kilometrů dlouhá. Las Ramblas je součástí historie Barcelony, zažila prezidenty, básníky, umělce a fotbalové hráče stejně jako snílky, kteří se zde zastavují, aby pozorovali živou atmosféru tohoto místa. Její jméno pochází z arabštiny a znamená "suché řečiště". Mluví se o ní jako o Ramblas a nikoliv La Rambla, ačkoliv se jedná o dlouhou třídu, která začíná u Plaza de Cataluña a končí u Středozemního moře. Původně se jednalo o říčku, která tekla kolem středověkých hradeb města. Hradby měly čtyři brány: Trentaclaus, Boquería, Santa Ana a Portaferrissa. V 19. století byly hradby strženy a z Las Ramblas se stala dlouhá třída. Různé části Las Ramblas mají stále různé názvy, horní se dnes říká Rambla de los Canaletes, další část je známa pod názvem la Rambla de los Estudios, která je následována částí zvanou La Rambla de las Flores a la Rambla de los Capuchinos. Třída končí částí la Rambla de Santa Mónica. V různých částech třídy najdete také apartmány k pronájmu. Tato okouzlující ulice již na Vás čeká! Vyberte si tu část las Ramblas, která Vás láká nejvíce - nebudete litovat!

Apartmány na Las Ramblas - Jak se dostanete k Las Ramblas

Různé části Las Ramblas

Rambla de los Canaletes je pojmenována po fontáně Canaletas, která se v minulosti nacházela ve věži Svatého Severa a zásobovala Ramblas a Raval vodou. Dnes se nachází poblíž Plaza Cataluña a jde o velmi důležité místo, kde se slaví i vítězství klubu FC Barcelona. Na fontáně je plaketa, na které se píše: "Pokud se napiješ vody z fontány Canaletas, budeš navždy milovat Barcelonu a bez ohledu na to, jak daleko půjdeš, vždy se sem budeš vracet." Nezapomeňte tedy ochutnat vodu z fontány Canaletas. Je to velmi živá část města plná obchodů a je ideální pro pohodovou procházku kterýkoliv den v roce.

La Rambla de los Estudios nebo Rambla de Los Pájaros (estudios znamená "studia" a pájaros znamená "ptáci") získala jméno od Univerzity nebo Všeobecného studijního centra, které se zde nacházelo. V blízkosti býval také trh s ptáky. Nedaleko najdete gotickou čtvrť se spoustou obchodů prodávající nejkrásnější řemeslné výrobky a řadu staveb, jejichž historie sahá do 18. století.

La Rambla de las Flores je místo, kde stojí za to se na chvíli zastavit a prohlédnout si ho. Nachází se totiž uprostřed stánků s květinami a rostlinami. Úžasný trh La Boquería se nachází také velmi blízko.

La Rambla de Los Capuchinos - jméno i vůně nám jasně dávají najevo, že se jedná o místo s kávou ve svém srdci. Je také známa jako La Ramble del Centro a nabízí nepřeberné množství kulturních zastavení. Mimo jiné jsou zde i prvotřídní restaurace, které podávají středomořskou kuchyni.

La Rambla de Santa Mónica přichází nakonec. Je to místo, kde se střetává s Passeig de Colom, což je krásná ulice s vyhlídkou postavenou na počest Kryštofa Kolumba, muže, který objevil Ameriku. Vydejte se sem na procházku a nechte se ovívat mořským vánkem, vychutnejte si vermut a třeba i bezstarostný oběd. Je to velmi živé místo, které se nachází blízko Muzea historie Katalánska a známé oblasti Barceloneta.

Ubytování na Las Ramblas

Las Ramblas má nadčasovou atmosféru. Současné moderní prvky se zde mísí s těmi staromódními a vytváří tak zajímavou část města, kde návštěvníky nadchne umění a kultura. Podobně nabízí i úžasný výběr v ubytování. Ten se různí od luxusních hotelů, které si zachovaly svou vznešenou atmosféru, až po tradiční penziony. Pro mladé osoby jsou zde také nenákladné ubytovny, které se nachází v blízkosti party scény. Pro ty, kteří mají rádi město a zároveň svou nezávislost, jsou ideální apartmány, ubytování se snídaní a byty k pronájmu. Jsou vybaveny vším, co můžete potřebovat. Navíc se většina apartmánů nachází poblíž všech zajímavých míst. Mají svůj charakteristický styl, který odpovídá dobrému vkusu tohoto města.

Kam vyrazit v okolí Las Ramblas

Napříč celou Las Ramblas můžete spatřit živé sochy a portrétisty, kteří baví kolemjdoucí dav.

Apartmány na Las Ramblas jsou velmi žádané, proto Vám doporučujeme včasnou rezervaci.

Jak se dostanete k Las Ramblas

Letiště strong>El Prat se nachází 15,3 kilometrů od Plaza de Cataluña. Na Plaza de Cataluña se dostanete Aerobusem během zhruba 30 minut v závislosti na dopravě. Linka je v provozu 365 dní v roce a odjíždí každých 5 minut. Jízdenky si můžete koupit online za 5,90 euro. Máte-li hodně zavazadel, bude pro Vás nejlepší variantou taxi z kteréhokoliv terminálu. Ceny taxi jsou regulované.

Pokud je pro Vás svoboda pohybu na dovolené zcela zásadní, uvnitř letiště najdete řadu autopůjčoven.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat