Apartmány Musée du Louvre

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

15

Apartmány Musée du Louvre

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Arc de Triomphe 14 Apartmány
Champs-Élysées 13 Apartmány
Stade de France 13 Apartmány
Notre-Dame 8 Apartmány
Tour Eiffel 6 Apartmány
Opéra Bastille 3 Apartmány

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Musée du Louvre, Paříž, Francie jsou oceněny 4.4 o 5 na základě 29 názorů. Rezervujte apartmán od 86US$/ noc.

Apartmány poblíž Muzea Louvre: Ubytování v centru

Apartmány poblíž Muzea Louvre - Kam vyrazit v oblasti Muzea Louvre

Neznámější muzeum na světě Louvre se nachází na březích řeky Seiny, vedle Tuilerijských zahrad a naproti nejkrásnějších mostů v Paříži. Nyní je to významná památka světového dědictví. Louvre byl postaven v roce 1793 na počátku osvícenství. Muzeum bylo založeno pro ochranu umění a kreativní práce, které nebyly majetkem královské rodiny ani duchovenstva, ve veřejném prostoru, který bude přístupný každému. Jeho vznik byl revolučním okamžikem v historii muzeí. Poprvé v historii byly soukromé sbírky ve veřejném vlastnictví. Muzeu však trvalo dalších 55 let, aby se stalo majetkem francouzského státu.

Muzeum se nachází v 1. pařížské městské čtvrti v srdci Paříže. Ve 12. století to byla pevnost Filipa Augusta, později se z něj v 16. století stal palác. Muzeum se rozkládá na ploše o velikosti 40 hektarů a má více než 60 tisíc čtverečních metrů výstavní plochy. Louvre býval do roku 1870 propojen s Tuilerijským palácem. Toho roku byl Tuilerijský palác zničen během Francouzské komuny. Na jeho místě se dnes nachází velký park.

Historie Louvru byla diktována tak, jak se ubíral směr dějin. Během Francouzské revoluce v roce 1799 bylo muzeum reorganizováno kvůli přílivu velkého množství děl, které patřily monarchii. Díky tomu veřejná sbírka narůstala. Nejznámější umělecké dílo, které zobrazuje Francouzskou revoluci, je „Svoboda vede lid na barikády“ od Eugèna Delacroix a je stále součástí sbírky muzea.

Během 2. světové války muselo muzeum ochránit před nacisty a neustálým bombardováním ty nejvýznamnější kusy umění. V srpnu roku 1939 bylo odsud odvezeno 3 690 obrazů a soch ve 37 konvojích. Byly mezi nimi například Mona Lisa od Leonarda da Vinciho a Venuše Mélská, která byla nahrazena napodobeninou ze sádry. Během okupace zkonfiskovala nacistická divize židovské umění a předměty a odnesla je na německé velvyslanectví. Tři z velkých výstavních síní v Louvru byly zabrány. Zaměstnanci muzea neměli dovoleno vstoupit. Tyto události si můžete prohlédnout v grafické podobě na výstavě s názvem „Louvre během války - Fotografie 1938-1947“.

Některé z incidentů, které se v muzeu odehrály, byly také ztvárněny ve filmu. Frankofonie od ruského režiséra Aleksandra Sukorova obdržela chválu v Benátkách v roce 2014. Pojednává o vztahu mezi ředitelem galerie Jacquesem Jaujardem a nacistickým důstojníkem Franziskem Wolffem Metternichem. Oba milují umění a stanou se spojenci, aby jej společně uchránili. Film se natáčel v chodbách Louvru a byly také použity dokumentační materiály z té doby, které byly v majetku muzea.

Ubytování poblíž Muzea Louvre:

Louvre je nejnavštěvovanějším místem 1. pařížské městské čtvrti a nachází se vedle největších klenotů francouzské architektury. Nachází se vedle Tuilerijských zahrad a Louvre Rivoli, která je známá jako nejkrásněji zdobená stanice pařížského metra, a také vedle dalších, které jsou přístupné veřejnosti.

Nejlepší ubytování v oblasti kolem Louvru se nachází v blízkosti tohoto kulturního uzlu. Jsou zde hotely, které vyhoví chuti a vkusu každého. Některé z nich jsou velké a v republikánském stylu, jiné jsou menší, moderní, elegantní a přizpůsobené modernímu životu. Je však dobré mít na paměti, že hotely jsou drahé a občas vnější vzhled neodpovídá realitě. Pokud jsou pro vás dobrý vkus a výzdoba důležité, doporučujeme vám pronajmout si jeden z našich apartmánů v blízkosti Louvru. Jsou v mnoha různých stylech: romantické, klasické, moderní nebo avantgardní a všechny jsou blízko muzeí a stanic metra. Také jsou velmi světlé a plně zařízené včetně Wi-Fi. V mnohých z nich jsou vítání i domácí mazlíčci a můžete si být jisti, že se nejedná o místa, kde nebudou proudit davy lidí. Pokud máte rádi život na plné obrátky, pak pro vás budou ideálním řešením menší byty nebo ubytování se snídaní. Ty vám umožní žít váš život naplno a vidět co nejvíce ve velmi krátkém čase. Jsou dobře vybavené, snadno dostupné z dalších částí města a mají připojení k Wi-Fi. O kousek dále od Louvru (ale stále ve stejné čtvrti) se nacházejí také ubytovny a penzióny, kde se lze ubytovat v této exkluzivní části Paříže za rozumnější cenu. Pro podrobnější informace nahlédněte do našeho katalogu apartmánů v blízkosti Muzea Louvre a pronajměte si ten, který vám vyhovuje nejlépe.

Kam vyrazit v oblasti Muzea Louvre

Pronajmete-li si jeden z našich apartmánů v blízkosti Louvru, ochutnáte život plný umění, kultury a krásy bez toho, aniž byste museli významně narušit váš rozpočet. Naše nabídka se nedá odmítnout: spojili jsme nejlepší ceny, umístění a kvalitu. Jeden z našich apartmánů si snadno pronajmete pouhým kliknutím.

Jak se dostanete k Muzeu v Louvru

Letiště Charlese de Gaulla se nachází ve vzdálenosti 25 kilometrů od Muzea Louvre. Autobus číslo 350 váz doveze na stanici metra Gare de l’Est. Odtud si můžete zavolat taxi nebo se svézt linkou metra číslo 7 na stanici Palais Royal Musée du Louvre. Taxi nemají fixní ceny. Budete také muset zaplatit za každý kousek zavazadla a ceny rostou v dobách špičky.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat