Apartmány Musei Vaticani

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

38

Apartmány Musei Vaticani

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Piazza Navona 46 Apartmány
Pantheon 31 Apartmány
Stazione Termini 21 Apartmány
Fontana di Trevi 19 Apartmány
Palazzo del Quirinale 13 Apartmány
Piazza di Spagna 9 Apartmány
Piazza Venezia 7 Apartmány

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Musei Vaticani, Řím, Itálie jsou oceněny 4.5 o 5 na základě 477 názorů. Rezervujte apartmán od 96US$/ noc.

Apartmány v blízkosti Vatikánského muzea: Ubytování v centru

Vatikán je nezávislý městský stát a všechna jeho muzea můžete navštívit za den nebo dva. Rozléhá se na prostoru o velikosti 0,439 kilometrů čtverečních a má téměř 900 obyvatel. Vznikl v roce 1929 na základě Lateránských smluv mezi Svatým stolcem a italským státem. Bazilika svatého Petra pokrývá 7 % rozlohy celého Vatikánu a náměstí svatého Petra pokrývá 13 %. Název Vatikán pochází z latinského slova vaticínium a znamená předpověď. V minulosti se totiž na kopci nacházelo etruské orákulum.

Apartmány v blízkosti Vatikánského muzea

Městský stát má jednu z největších uměleckých sbírek na světě, která je známá pod názvem Vatikánská muzea. Její historie je spjata s papežem Juliem II., který sbírku daroval v roce 1503. Od té doby nezištně darovali do sbírky další kusy rodiny, jednotlivci, státy i papežové. Tím se sbírka rozrůstala.

Městský stát Vatikán

Lidé věří, že apoštol Petr je pohřben v bazilice svatého Petra a že bazilika byla postavena na místě jeho odpočinku. Carlo Maderno se při stavbě inspiroval Michelangelovým nápadem a postavil baziliku ve tvaru latinského kříže. Přidal ještě tři arkýře a fasádu s obrovskými pilíři. Mnoho umělců se podílelo na její stavbě. Mezi ně patřil sochař Alessandro Algardi, který vytvořil reliéf Fuga d’Attila, a Michelangelo, který vytvořil Pietu. Ta se nachází v kapli v pravé části baziliky.

Gian Lorenzo Bernini v roce 1656 navrhl Svatopetrské náměstí jako „vstupní halu“ do baziliky. Dokončeno bylo v roce 1667. Jedná se o nádvoří lichoběžníkového tvaru, které se otevírá do velkého kruhového nádvoří s kolonádami korunovanými balustrádou. Na balustrádě je umístěno 140 soch svatých. Kromě toho se zde nachází dvě kašny a uprostřed náměstí je umístěn 25 metrů vysoký obelisk. Ten je také znám pod názvem „tichý svědek“, protože byl přivezen do Římského kolosea z Egypta. V roce 1586 ho papež Sixtus V. nechal vztyčit u baziliky svatého Petra jako památku na mučednictví svatého Petra, který byl poblíž obelisku ukřižován.

Sixtinská kaple je známa především díky Michelangelově fresce Poslední soud. Ta zdobí kupoli a stěnu, která kapli uzavírá. Na levé straně kaple se u oltáře nachází fresky, které vypráví příběhy ze života Ježíše Krista a Mojžíše. Renesanční malíři jako Boticelli, Perugino, Pinturicchio, Ghirlandaio, Roselli a Signorelli se všichni na freskách podíleli.

Vatikánská pinakotéka byla otevřena v roce 1932. Nachází se v ní osm výstavních síní, které jsou chronologicky seřazeny podle období, ze kterých daná díla pochází. Představitelé italského primitivismu, pozdně gotické malby, obrazy z benátského Cinquecenta, práce od Leonarda da Vinciho, Rafaela de Zancio, italští malíři a malíři 15. století pocházející odjinud než z Itálie - ti všichni jsou zde zastoupeni.

Ubytování v blízkosti Vatikánského muzea

Vatikán prošel neblahými časy i šťastnějšími obdobími. Nelze však popřít, že bazilika svatého Petra a vše, co ji obklopuje, je božské muzeum věnované uchování křesťanské víry. To jistě stojí za návštěvu, ať už je Váš osobní názor na víru jakýkoliv. Z tohoto důvodu v okolí naleznete široké spektrum ubytování. V nabídce jsou luxusní hotely, útulné hotýlky, menší hotely, moderní hotely a také hotely se zaměřením na rodiny. Všechny jsou velmi vkusné a také drahé. Projdete-li se v okolních ulicích, určitě narazíte na krásné apartmány, které si můžete pronajmout. Výzdoba je obvykle v typicky římském stylu. Apartmány mají prostornou kuchyň, spoustu světla a velké ložnice. Navíc jsou plně vybavené a mají připojení k wi-fi. Jsou v dobrém spojení se zbytkem města a nejlepší na tom je, že se zde ubytujete s celou rodinou nebo přáteli. Menší byty jsou skvělou alternativou pro mladší osoby. Jsou plně vybavené, mají wi-fi a nacházejí se nedaleko veškerého dění a na dobře dostupných lokalitách. Jsou také méně nákladné. Vzhledem k tomu, že se jedná o drahou oblast, nenajdete zde žádné ubytovny ani penzióny. Chcete-li objevovat Vatikánské muzeum a žasnout nad díly velkých umělců, zvažte svůj rozpočet, prohlédněte si náš katalog a pronajměte si jeden z apartmánů v blízkosti Vatikánu.

Co můžete podniknout ve Vatikánu

Mezi návštěvníky je poté, co navštíví baziliku svatého Petra, Sixtinskou kapli, náměstí svatého Petra a pinakotéku, velmi oblíbená návštěva muzeí. Doporučujeme navštívit je kolem oběda v pracovní den. Tak se vyhnete zástupům lidí.

Chcete-li se projít po chodbách, které překypují uměním a ztratit se v čase, pronajměte si jeden z našich apartmánů poblíž Vatikánu. Máme nabídku jako nikdo jiný na trhu. Jen si prohlédněte naše katalogy a srovnejte si nabídku s kteroukoliv jinou. Snadno tak uvidíte hodnotu, kterou za své peníze dostanete.

Jak se dostanete k Vatikánským muzeím

Letiště Leonardo da Vinci (Roma-Fiumicino) se nachází 32 kilometrů od stanice Termini. Autobusy odjíždí ve směru na Termini ve 20minutových intervalech a cesta trvá přibližně 30 minut. Na Termini si můžete zavolat taxi nebo nasednout do autobusu číslo 64. Taxi z letiště do Vatikánu Vás bude stát 50 euro a jejich stanoviště najdete naproti odletové haly. Všechny mezinárodní autopůjčovny mají na letišti své pobočky pro případ, že budete chtít vycestovat i mimo Řím.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat