Apartmány Musei Vaticani

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

122

Apartmány Musei Vaticani

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Piazza Navona 250 Apartmány
Pantheon 185 Apartmány
Fontana di Trevi 122 Apartmány
Piazza di Spagna 111 Apartmány
Stazione Termini 80 Apartmány
Piazza Venezia 64 Apartmány
Palazzo del Quirinale 59 Apartmány
Foro Romano 24 Apartmány

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Musei Vaticani, Řím, Itálie jsou oceněny 4.2 o 5 na základě 536 názorů. Rezervujte apartmán od 96US$/ noc.

Apartmány v blízkosti Vatikánského muzea: Ubytování v centru

Vatikán je nezávislý městský stát a všechna jeho muzea můžete navštívit za den nebo dva. Rozléhá se na prostoru o velikosti 0,439 kilometrů čtverečních a má téměř 900 obyvatel. Vznikl v roce 1929 na základě Lateránských smluv mezi Svatým stolcem a italským státem. Bazilika svatého Petra pokrývá 7 % rozlohy celého Vatikánu a náměstí svatého Petra pokrývá 13 %. Název Vatikán pochází z latinského slova vaticínium a znamená předpověď. V minulosti se totiž na kopci nacházelo etruské orákulum.

Apartmány v blízkosti Vatikánského muzea

Městský stát má jednu z největších uměleckých sbírek na světě, která je známá pod názvem Vatikánská muzea. Její historie je spjata s papežem Juliem II., který sbírku daroval v roce 1503. Od té doby nezištně darovali do sbírky další kusy rodiny, jednotlivci, státy i papežové. Tím se sbírka rozrůstala.

Městský stát Vatikán

Lidé věří, že apoštol Petr je pohřben v bazilice svatého Petra a že bazilika byla postavena na místě jeho odpočinku. Carlo Maderno se při stavbě inspiroval Michelangelovým nápadem a postavil baziliku ve tvaru latinského kříže. Přidal ještě tři arkýře a fasádu s obrovskými pilíři. Mnoho umělců se podílelo na její stavbě. Mezi ně patřil sochař Alessandro Algardi, který vytvořil reliéf Fuga d’Attila, a Michelangelo, který vytvořil Pietu. Ta se nachází v kapli v pravé části baziliky.

Gian Lorenzo Bernini v roce 1656 navrhl Svatopetrské náměstí jako „vstupní halu“ do baziliky. Dokončeno bylo v roce 1667. Jedná se o nádvoří lichoběžníkového tvaru, které se otevírá do velkého kruhového nádvoří s kolonádami korunovanými balustrádou. Na balustrádě je umístěno 140 soch svatých. Kromě toho se zde nachází dvě kašny a uprostřed náměstí je umístěn 25 metrů vysoký obelisk. Ten je také znám pod názvem „tichý svědek“, protože byl přivezen do Římského kolosea z Egypta. V roce 1586 ho papež Sixtus V. nechal vztyčit u baziliky svatého Petra jako památku na mučednictví svatého Petra, který byl poblíž obelisku ukřižován.

Sixtinská kaple je známa především díky Michelangelově fresce Poslední soud. Ta zdobí kupoli a stěnu, která kapli uzavírá. Na levé straně kaple se u oltáře nachází fresky, které vypráví příběhy ze života Ježíše Krista a Mojžíše. Renesanční malíři jako Boticelli, Perugino, Pinturicchio, Ghirlandaio, Roselli a Signorelli se všichni na freskách podíleli.

Vatikánská pinakotéka byla otevřena v roce 1932. Nachází se v ní osm výstavních síní, které jsou chronologicky seřazeny podle období, ze kterých daná díla pochází. Představitelé italského primitivismu, pozdně gotické malby, obrazy z benátského Cinquecenta, práce od Leonarda da Vinciho, Rafaela de Zancio, italští malíři a malíři 15. století pocházející odjinud než z Itálie - ti všichni jsou zde zastoupeni.

Ubytování v blízkosti Vatikánského muzea

Vatikán prošel neblahými časy i šťastnějšími obdobími. Nelze však popřít, že bazilika svatého Petra a vše, co ji obklopuje, je božské muzeum věnované uchování křesťanské víry. To jistě stojí za návštěvu, ať už je Váš osobní názor na víru jakýkoliv. Z tohoto důvodu v okolí naleznete široké spektrum ubytování. V nabídce jsou luxusní hotely, útulné hotýlky, menší hotely, moderní hotely a také hotely se zaměřením na rodiny. Všechny jsou velmi vkusné a také drahé. Projdete-li se v okolních ulicích, určitě narazíte na krásné apartmány, které si můžete pronajmout. Výzdoba je obvykle v typicky římském stylu. Apartmány mají prostornou kuchyň, spoustu světla a velké ložnice. Navíc jsou plně vybavené a mají připojení k wi-fi. Jsou v dobrém spojení se zbytkem města a nejlepší na tom je, že se zde ubytujete s celou rodinou nebo přáteli. Menší byty jsou skvělou alternativou pro mladší osoby. Jsou plně vybavené, mají wi-fi a nacházejí se nedaleko veškerého dění a na dobře dostupných lokalitách. Jsou také méně nákladné. Vzhledem k tomu, že se jedná o drahou oblast, nenajdete zde žádné ubytovny ani penzióny. Chcete-li objevovat Vatikánské muzeum a žasnout nad díly velkých umělců, zvažte svůj rozpočet, prohlédněte si náš katalog a pronajměte si jeden z apartmánů v blízkosti Vatikánu.

Co můžete podniknout ve Vatikánu

Mezi návštěvníky je poté, co navštíví baziliku svatého Petra, Sixtinskou kapli, náměstí svatého Petra a pinakotéku, velmi oblíbená návštěva muzeí. Doporučujeme navštívit je kolem oběda v pracovní den. Tak se vyhnete zástupům lidí.

Chcete-li se projít po chodbách, které překypují uměním a ztratit se v čase, pronajměte si jeden z našich apartmánů poblíž Vatikánu. Máme nabídku jako nikdo jiný na trhu. Jen si prohlédněte naše katalogy a srovnejte si nabídku s kteroukoliv jinou. Snadno tak uvidíte hodnotu, kterou za své peníze dostanete.

Jak se dostanete k Vatikánským muzeím

Letiště Leonardo da Vinci (Roma-Fiumicino) se nachází 32 kilometrů od stanice Termini. Autobusy odjíždí ve směru na Termini ve 20minutových intervalech a cesta trvá přibližně 30 minut. Na Termini si můžete zavolat taxi nebo nasednout do autobusu číslo 64. Taxi z letiště do Vatikánu Vás bude stát 50 euro a jejich stanoviště najdete naproti odletové haly. Všechny mezinárodní autopůjčovny mají na letišti své pobočky pro případ, že budete chtít vycestovat i mimo Řím.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat