Apartmány Pantheon

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

31

Apartmány Pantheon

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Piazza Navona 46 Apartmány
Musei Vaticani 38 Apartmány
Stazione Termini 21 Apartmány
Fontana di Trevi 19 Apartmány
Palazzo del Quirinale 13 Apartmány
Piazza di Spagna 9 Apartmány
Piazza Venezia 7 Apartmány

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Pantheon, Řím, Itálie jsou oceněny 4.3 o 5 na základě 281 názorů. Rezervujte apartmán od 68US$/ noc.

Apartmány v okolí Pantheonu: Ubytování hodné bohů

Agrippův Pantheon, nebo také římský Pantheon, je chrám, jež představuje kosmogonii společnosti, která používala oddanost a víru jako hnací sílu pro rozvoj umění a kultury. Byl postaven Marcem Vipsaniem Agrippou v roce 27 před Kristem a následně obnoven Hadrianem na ruinách, které zde zůstaly od požáru v roce 80 našeho letopočtu. V roce 609 našeho letopočtu ho dal byzantský císař a římský panovník Fokas papeži Bonifácovi VI., který ho proměnil v kostel Santa Maria ad Martyres. Kosterní pozůstatky mučedníků ze žalářů byly převezeny do tohoto kostela. Ten byl vysvěcen za účelem očištění města Řím.

Apartmány v okolí Pantheonu - Zajímavá místa v okolí Pantheonu

Samotné slovo pantheon je řeckého původu a znamená „všichni bohové“. Podle studií nevykazovala původní stavba výraznou podobnost s její současnou podobou. Klenba měla obdélníkový tvar spíše než kruhový, protože měla odrážet sílu římského impéria a císaře. Orientace stavby se také změnila a dnes směřuje hlavní průčelí na sever. Před chrámem bylo postaveno náměstí se sloupovím na třech jeho stranách. Za údržbu tohoto architektonického klenotu zodpovídá italské Ministerstvo kulturního dědictví a to i přes to, že se jedná o kostel závislý na Vatikánu.

UNESCO zařadilo historické centum Říma a Pantheon na seznam světového kulturního dědictví.

Letnice jsou jedním z typických obřadů, které se v Pantheonu oslavují. 8. června se z okulu shazují růžové okvětní lístky, zatímco sbor zpíva „Veni creator spiritus“. Je to úžasný pohled.

Pokud navštívíte Pantheon, budete muset být trpěliví. Je zde vždy velká spousta turistů a abyste se dostali dovnitř, budete muset čekat. Uvnitř Pantheonu není dovoleno fotografovat, mluvit nahlas, sedět na zemi, opírat se o stěny, mít nevhodné oblečení nebo používat telefon. Otevřen je od pondělí do soboty v čase od 8:30 do 19:30 a v něděli od 9:00 do 18:00. Až z Pantheonu vyjdete, můžete se posadit na terase na Plaza Rotonda a dát si zde kávu.

Pokud zde jste v období kolem letního slunovratu, který se koná 21. června o půlnoci, určitě tuto úžasnou památku navštivte. Budete mít možnost prohlédnout si interiér stavby zalitý sluncem. Tento efekt je důkazem toho, jak byla astronomie pokročilá již ve středověku.

Ubytování v blízkosti Pantheonu

Při procházce po okolí Pantheonu se ponoříte do dějin lidstva, víry, síly, krásy a dokonalosti, kterou je člověk schopen vytvořit. V okolí Pantheonu se nachází různé druhy ubytování, které patří mezi ty nejlepší, jaké Řím může nabídnout. Nachází se zde široká paleta hotelů, ze kterých si lze vybrat podle vašich preferencí a rozpočtu. Hotely v této oblasti však bývají drahé. Hledáte-li ekonomičtější možnosti, doporučujeme vám prohlédnout si náš seznam apartmánů v Římě, konkrétně v blízkosti Pantheonu. Tyto moderní, dobře udržované apartmány jsou vybaveny Wi-Fi a jsou vkusně zařízené. Kromě toho máme také menší byty k pronájmu a ubytování se snídaní, odkud je také dobré spojení se zbytkem města, a které jsou cenově dostupné. Nabízejí nádherný výhled na okolí.

Dostupné jsou také ubytovny a penzióny, které se nacházejí po celém městě. Ty nabízejí ubytování pro mladé a za rozumnou cenu. Rozhodnutí je na vás a v závislosti na vašem rozpočtu.

Zajímavá místa v okolí Pantheonu

Chcete-li se vydat na cestu římskou kulturou, nejlepší, co můžete udělat, je pronajmout si apartmán v blízkosti Pantheonu. Tyto vkusně zařízené apartmány jsou dobře vybavené, mají dobré spojení se zbytkem města a nachází se ve výjimečných lokalitách.

Jak se dostanete k Pantheonu

Letiště Leonarda da Vinciho (Řím-Fiumicino) se nachází 32 kilometrů od stanice Termini. Autobusy odjíždějí každých 20 minut. Cesta trvá asi 30 minut v závislosti na provozu a stojí 4 eura. Na stanici Termini si můžete vzít taxi, autobus č. 64 nebo č. 492. Oba autobusy vás dovezou na zastávku Argentina. Taxi z Fiumicino do Říma stojí 48 euro a můžete si jej zavolat od kteréhokoliv terminálu. Chcete-li navštívit Řím ve vlastním tempu, všechny mezinárodní autopůjčovny mají na letišti své pobočky.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat