Apartmány Pantheon

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

185

Apartmány Pantheon

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Piazza Navona 250 Apartmány
Fontana di Trevi 122 Apartmány
Musei Vaticani 122 Apartmány
Piazza di Spagna 111 Apartmány
Stazione Termini 80 Apartmány
Piazza Venezia 64 Apartmány
Palazzo del Quirinale 59 Apartmány
Foro Romano 24 Apartmány

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Pantheon, Řím, Itálie jsou oceněny 4 o 5 na základě 316 názorů. Rezervujte apartmán od 110US$/ noc.

Apartmány v okolí Pantheonu: Ubytování hodné bohů

Agrippův Pantheon, nebo také římský Pantheon, je chrám, jež představuje kosmogonii společnosti, která používala oddanost a víru jako hnací sílu pro rozvoj umění a kultury. Byl postaven Marcem Vipsaniem Agrippou v roce 27 před Kristem a následně obnoven Hadrianem na ruinách, které zde zůstaly od požáru v roce 80 našeho letopočtu. V roce 609 našeho letopočtu ho dal byzantský císař a římský panovník Fokas papeži Bonifácovi VI., který ho proměnil v kostel Santa Maria ad Martyres. Kosterní pozůstatky mučedníků ze žalářů byly převezeny do tohoto kostela. Ten byl vysvěcen za účelem očištění města Řím.

Apartmány v okolí Pantheonu - Zajímavá místa v okolí Pantheonu

Samotné slovo pantheon je řeckého původu a znamená „všichni bohové“. Podle studií nevykazovala původní stavba výraznou podobnost s její současnou podobou. Klenba měla obdélníkový tvar spíše než kruhový, protože měla odrážet sílu římského impéria a císaře. Orientace stavby se také změnila a dnes směřuje hlavní průčelí na sever. Před chrámem bylo postaveno náměstí se sloupovím na třech jeho stranách. Za údržbu tohoto architektonického klenotu zodpovídá italské Ministerstvo kulturního dědictví a to i přes to, že se jedná o kostel závislý na Vatikánu.

UNESCO zařadilo historické centum Říma a Pantheon na seznam světového kulturního dědictví.

Letnice jsou jedním z typických obřadů, které se v Pantheonu oslavují. 8. června se z okulu shazují růžové okvětní lístky, zatímco sbor zpíva „Veni creator spiritus“. Je to úžasný pohled.

Pokud navštívíte Pantheon, budete muset být trpěliví. Je zde vždy velká spousta turistů a abyste se dostali dovnitř, budete muset čekat. Uvnitř Pantheonu není dovoleno fotografovat, mluvit nahlas, sedět na zemi, opírat se o stěny, mít nevhodné oblečení nebo používat telefon. Otevřen je od pondělí do soboty v čase od 8:30 do 19:30 a v něděli od 9:00 do 18:00. Až z Pantheonu vyjdete, můžete se posadit na terase na Plaza Rotonda a dát si zde kávu.

Pokud zde jste v období kolem letního slunovratu, který se koná 21. června o půlnoci, určitě tuto úžasnou památku navštivte. Budete mít možnost prohlédnout si interiér stavby zalitý sluncem. Tento efekt je důkazem toho, jak byla astronomie pokročilá již ve středověku.

Ubytování v blízkosti Pantheonu

Při procházce po okolí Pantheonu se ponoříte do dějin lidstva, víry, síly, krásy a dokonalosti, kterou je člověk schopen vytvořit. V okolí Pantheonu se nachází různé druhy ubytování, které patří mezi ty nejlepší, jaké Řím může nabídnout. Nachází se zde široká paleta hotelů, ze kterých si lze vybrat podle vašich preferencí a rozpočtu. Hotely v této oblasti však bývají drahé. Hledáte-li ekonomičtější možnosti, doporučujeme vám prohlédnout si náš seznam apartmánů v Římě, konkrétně v blízkosti Pantheonu. Tyto moderní, dobře udržované apartmány jsou vybaveny Wi-Fi a jsou vkusně zařízené. Kromě toho máme také menší byty k pronájmu a ubytování se snídaní, odkud je také dobré spojení se zbytkem města, a které jsou cenově dostupné. Nabízejí nádherný výhled na okolí.

Dostupné jsou také ubytovny a penzióny, které se nacházejí po celém městě. Ty nabízejí ubytování pro mladé a za rozumnou cenu. Rozhodnutí je na vás a v závislosti na vašem rozpočtu.

Zajímavá místa v okolí Pantheonu

Chcete-li se vydat na cestu římskou kulturou, nejlepší, co můžete udělat, je pronajmout si apartmán v blízkosti Pantheonu. Tyto vkusně zařízené apartmány jsou dobře vybavené, mají dobré spojení se zbytkem města a nachází se ve výjimečných lokalitách.

Jak se dostanete k Pantheonu

Letiště Leonarda da Vinciho (Řím-Fiumicino) se nachází 32 kilometrů od stanice Termini. Autobusy odjíždějí každých 20 minut. Cesta trvá asi 30 minut v závislosti na provozu a stojí 4 eura. Na stanici Termini si můžete vzít taxi, autobus č. 64 nebo č. 492. Oba autobusy vás dovezou na zastávku Argentina. Taxi z Fiumicino do Říma stojí 48 euro a můžete si jej zavolat od kteréhokoliv terminálu. Chcete-li navštívit Řím ve vlastním tempu, všechny mezinárodní autopůjčovny mají na letišti své pobočky.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat