Apartmány Piazza di Spagna

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

9

Apartmány Piazza di Spagna

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Piazza Navona 46 Apartmány
Musei Vaticani 38 Apartmány
Pantheon 31 Apartmány
Stazione Termini 21 Apartmány
Fontana di Trevi 19 Apartmány
Palazzo del Quirinale 13 Apartmány
Piazza Venezia 7 Apartmány

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Piazza di Spagna, Řím, Itálie jsou oceněny 4.7 o 5 na základě 164 názorů. Rezervujte apartmán od 124US$/ noc.

Apartmány poblíž Španělských schodů: Ubytování v centru

Španělské schody byly postaveny na začátku 18. století na Piazza di Spagna ke kostelu Trinità dei Monti. Nachází se v srdci Říma a jsou místem konání módní přehlídky Donne Sotto le Stelle, která se koná v polovině července. Během přehlídky modelové a modelky dávají na odiv nejnovější módní kousky na osvětleném schodišti, zatímco fotografové běhají nahoru a dolů po 135 schodech a fotografují. Zároveň se jedná o nejznámější místo pro setkání ve městě. Místní i turisté sedávají na schodech a čekají na své přátelé nebo jen odpočívají.

Na oslavu 1725. jubilea se papež Benedikt XIII. rozhodl přidat Piazza di Spagna ke kostelu Trinità dei Monti. Architekti Alessandro Specchi a Francesco de Sanctis byli vybráni, aby postavili něco, co vyřeší problém svažující se země mezi těmito dvěma body. Bylo také potřeba, aby prvek snadno splynul s francouzskou estetikou kostela. Nakonec bylo rozhodnuto, že se zde postaví schodiště, díky kterému bude místo vypadat krásně a zachová si svůj styl. Byla postavena také řada teras se zahradami.

Původ jména náměstí byla předmětem neshod. Někteří lidé si myslí, že jméno získalo díky tomu, že byla budova Španělského velvyslanectví u Svatého stolce a budova Suverénního řádu maltézských rytířů propojena s kostelem Trinità dei Monti schodištěm. Jiní si myslí, že získal své jméno od budovy Palazzo di Spagna, která je nyní sídlem Velvyslanectví u Svatého stolce a Suverénního řádu maltézských rytířů. Nachází se v blízkosti Španělských schodů od roku 1647 a je považována za jednu z památek nacházejících se v této oblasti.

Apartmány poblíž Španělských schodů - Kam vyrazit v blízkosti Španělských schodů

Piaza di Spagna je jedno z nejkrásnějších náměstí v Římě. Nádherné schodiště a kostel v pozadí z něj dělají celkově jedno z nejkrásnějších míst v celém Římě. Je zde ale několik dalších míst, která jsou stejně krásná. Může být srovnáno s fontánou della Barcaccia z raně barokního období. Byla navržena a vytesána Pietrem Berninim v roce 1627 pro papeže Urbana III. Dále je zde sloup Neposkvrněného početí panny Marie, který má základnu s bronzovými sochami Mojžíše, Davida, Izajáše a Ezechiela.

Na konci 19. a počátku 20. století byly Španělské schody a Piazza di Spagna oblíbeným místem mezi římskými intelektuály. Čajovna Babington byla otevřena, aby přitáhla italskou vyšší třídu, britské turisty a buržoazní intelektuály. I dnes je stále navštěvována světoběžníky z celého světa. I Hollywood vzdal poctu Španělským schodům. Byly zvěčněny ve filmu Prázdniny v Římě s Audrey Hepburn a Gregory Peckem.

Pokud si chcete naplno užít krásy Španělských schodů, budete muset vystoupat po 135 schodech, které vedou do kostela Trinità dei Monti. Zde se můžete potěšit pohledem na kopule, které stoupají nad střechami Říma a Piazza di Spagna na úpatí schodů.

Ubytování poblíž Španělských schodů

Úchvatné Španělské schody se nacházejí blízko paláců Via dei Condotti, Via Frattina a dalších klenotů, které může Řím nabídnout. A nejen to - jeden z nejkrásnějších středověkých kostelů v Římě se nachází na vrcholku těchto schodů. Ubytování poblíž Španělských schodů je stejně příjemné jako zdejší okolí. Zastrčené v uličkách této malebné oblasti se nachází řada krásných, velmi drahých hotelů. Apartmány k pronájmu v této oblasti jsou stejně krásné. Jsou luxusní, okouzlující a zároveň cenově dostupné. Naše apartmány jsou prostorné, krásně zdobené, dobře vybavené a mají kuchyni, pračku a připojení k Wi-Fi. Také se k nim snadno dostanete z jiných míst ve městě a nejlepší na tom je, že se ani nemusíte stěhovat, abyste si jeden z nich mohli pronajmout. Stačí nahlédnout do našeho katalogu a vybrat si apartmán v blízkosti Piazza di Spagna. Jsou zde také další možnosti ubytování: menší byty k pronájmu, penzióny, aparthotely a ubytovny. Díky tomu je velmi snadné najít v Římě ubytování. Nejtěžší je vybrat si, kterému typu ubytování dáte přednost.

Kam vyrazit v blízkosti Španělských schodů

Jak vidíte, tato část Říma rozhodně stojí za návštěvu. Dokonce se můžete ubytovat v blízkosti Španělských schodů. Prohlédněte si naši nabídku apartmánů, které se nacházejí v této oblasti. Pronajměte si zde ubytování a obdivujte nádheru a velkolepost zdejší architektury a památek.

Jak se dostanete ke Španělským schodům

Letiště Leonarda da Vinciho (Fiumicino) se nachází 32 kilometrů od stanice Termini. Autobusy odjíždějí od příletové haly a cesta na Termini trvá 30 minut. Odtud si můžete vzít taxi nebo autobus číslo 62 na Piazza di Spagna. Můžete také jet metrem a vystoupit na stanici Spagna.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat