Apartmány Puerta del Sol

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

106 Apartmány nalezen
seřadit podle:
Cena
Vzdálenost do centra
Velikost
Popularita
Zhodnocení
Pokoje

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Puerta del Sol, Madrid, Španělsko jsou oceněny 4 o 5 na základě 220 názorů. Rezervujte apartmán od 85US$/ noc.

Apartmány v blízkosti Puerta del Sol: Rozumné ubytování v centru města

Puerta del Sol se nachází v samotném srdci Madridu a překypuje historií. Centrum politické a společenské historie města se nachází přímo v této oblasti. Náměstí již zažilo vše od prvních obyvatel až po politické katastrofy. V dnešní době je to turistická oblast, která má svým návštěvníkům co nabídnout. Je domovem klasických obchodních domů, jako je el Corte Inglés, a stanice metra stejného jména jako náměstí. V okolí se nachází řada barů a kaváren.

Apartmány v blízkosti Puerta del Sol - Co můžete podniknout v okolí Puerta del Sol

Původ Puerta del Sol není zcela jasný, ale zdá se, že se stalo významným místem někdy ve středověku, kdy sloužilo jako vstupní brána do Madridu. Historie jeho jména sahá až do roku 1520, kdy došlo k setkání městské rady s cílem zorganizovat povstání proti králi Karlovi Španělskému. Rozhodlo se, že bude postaveno opevnění s branou na východ, kde vychází slunce. Proto bylo místo pojmenováno „Puerta del Sol“ neboli Sluneční brána.

První stavbou, která byla jeho součástí, byl Iglesia del Buen Succeso (kostel Buen Succeso). Dnes zde najdete jeho zbytky spolu s malou pamětní deskou, která byla věnována právě tomuto kostelu a která se nachází u vstupu do vlakového nádraží. Další dvě budovy přičleněné k Puerta del Sol, byly klášter San Felipe a klášter Nuestra Señora de las Victorias.

Jako ozdoba kašny na Puerta del Sol byla v roce 1625 přistavěna známá socha Mariblanca. Byla pojmenována prodavači vody, protože kámen, který byl pro tuto sochu použit, jim připadal tak bílý. Tak se z ní stala známá ikona Madridu a při oslavách, které se ve městě konaly, byla socha zdobena. Dnes se u vstupu do Calle Arenal nachází její replika.

V roce 1768 byla postavena budova Real Casa de Correos (Královský poštovní úřad), který je stále jednou z ikon města. V polovině 19. století se náměstí stávalo stále více elegantním a sofistikovaným. Byla otevřena nová pekárna v pařížském stylu, což okamžitě zaznamenalo velký úspěch mezi movitými lidmi z vyšších tříd. Casa Cordero byla postavena na ruinách kláštera San Felipe. Byly otevřeny různé průchody a bazary v podobném duchu, jako jsou ty pařížské. Zároveň zde byl založen nový poštovní úřad s názvem “Diligencias Postal Generales”, což do města přitáhlo nové obyvatelstvo. V této době začaly po celé oblasti Puerta del Sol vyrůstat hostince, které byly předzvěstí pozdějších ubytoven. Tím zde pohyb osob ještě více narostl.

Obyvatelé města využívali Puerta del Sol od roku 1759, kdy začalo docházet k povstáním proti markýzi Esquilachovi, jako místo pro konání protestů. Také se zde v roce 1808 konala vzpoura Dos de Mayo proti Napoleonovi. Francisco de Goya tuto událost zvěčnil na svém obraze Poprava povstalců v Madridu. Puerta del Sol dále zažilo prohlášení druhé španělské republiky. Nacházel se zde takzvaný „rudý chodník“, kde se shromažďovali stoupenci republiky při svých setkáních a pochodech. Náměstí hodně utrpělo při náletech během občanské války. 1. dubna 1939 podepsal Franco prohlášení, ve kterém byla válka oficiálně prohlášena za ukončenou a následně vstoupila vojska do Madridu právě přes Puerta del Sol.

15. května 2011 se Puerta del Sol stalo dějištěm protestů, které se konaly po celém světě. Tisíce obyvatel protestovaly na náměstí jako projev nesouhlasu se španělským politickým systémem. O čtyři dny později bylo na žádost města náměstí vyklizeno.

Ubytování v blízkosti Puerta del Sol

Stopy, které zanechal čas na Puerta del Sol, najdete všude kolem sebe. Zdi, dlažební kostky a ozdobné figurky Vám připomenou všechny násilné, zajímavé i šťastné chvíle, které město zažilo. Chcete-li je zažít na vlastní kůži, můžete si pronajmout jeden z našich apartmánů v blízkosti Puerta del Sol. Nebo zde najdete luxusní a moderní hotely. Některé z nich jsou menší a zaměřené na rodiny, jiné jsou majestátní a okázalé. Oba typy však mají vysoké ceny. Apartmány v této lokalitě jsou stejně dobré a navíc jsou za rozumné ceny. Také se nachází v blízkosti centra města, stanic metra a autobusových zastávek, jsou prostorné a světlé. Jsou vybaveny připojením k wi-fi, klimatizací, kuchyní a pračkou. Další výhodou je čas, který ušetříte hledáním ubytování v blízkosti Puerta del Sol. Jediné, co je třeba udělat, je kliknout na tlačítko na našich webových stránkách, kde se nachází náš katalog. Cestujete-li sami nebo hledáte-li něco jednoduchého, menší byt bude pro Vás tou správnou volbou. Všechny menší byty jsou plně vybavené a jsou v dobrém spojení s ostatními částmi města. Také jsou vybaveny připojením k wi-fi. Kromě toho se v blízkosti Puerta del Sol nachází také ubytovny. Mají však pevně stanovené hodiny, kdy můžete vstoupit dovnitř a kdy můžete budovu opustit. Tato pravidla musíte dodržovat.

Co můžete podniknout v okolí Puerta del Sol

Kromě řady malých kaváren a dalších podniků, kde si můžete vychutnat horkou čokoládu, kterou je Madrid známý, je zde také několik dalších známých míst, která jsou typická pro schůzky a setkání.

Puerta del Sol je ikonickým místem Madridu. Pokud jste rádi v centru dění, nezapomeňte si pronajmout jeden z našich apartmánů, které se nachází v jeho blízkosti. Můžete se vydat za nákupy, do večerních podniků nebo navštívit památky a přitom být stále velmi blízko svého apartmánu.

Jak se dostanete do Puerta del Sol

Letiště Adolfo Suárez (Madrid Barajas) se nachází ve vzdálenosti 14 kilometrů od vlakového nádraží Atocha. Autobusy odjíždí z letiště 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Autobusová linka číslo 203 Vás odveze do stanice Atocha, kde můžete přesednout na linku metra číslo 1 až do stanice Puerta del Sol. Taxi z madridského letiště mají fixní cenu 30 euro. Za zavazadla se neplatí. Chcete-li cestovat dále než jen po Madridu, na letišti najdete pobočky všech mezinárodních autopůjčoven.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat