Apartmány Sagrada Familia

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

7

Apartmány Sagrada Familia

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Fira de Barcelona 20 Apartmány
Palau Sant Jordi 18 Apartmány
Las Ramblas 11 Apartmány
Camp Nou 10 Apartmány
Casa Batlló 9 Apartmány
Platja del Bogatell 8 Apartmány
Plaza Real 4 Apartmány
Parque Güell 2 Apartmány
La Boqueria 1 Apartmán
Puerto Olímpico 1 Apartmán

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Sagrada Familia, Barcelona, Španělsko jsou oceněny 4 o 5 na základě 37 názorů. Rezervujte apartmán od 58US$/ noc.

Apartmány v blízkosti Sagrada Familia: Turistické ubytování

Bazilika Sagrada Familia v Barceloně je mistrovským dílem katalánského architekta Antonia Gaudího a zároveň symbolem města. Stavba baziliky, která dýchá symbolismem, začala v roce 1882, kdy byl položen první kámen na pozemku s rozlohou 12 800 metrů čtverečních. Hranici tohoto pozemku tvoří ulice Marina, Provença, Sardenya a Mallorca. O rok později převzal vedení tohoto projektu architekt Antonio Gaudí. Jakmile byla dokončena hrobka a začaly práce na apsidě, Gaudí vytvořil návrh na obrovskou neogotickou stavbu s pěti loděmi, třemi vchody a 18 věžemi. Udělal z ní své vrcholné dílo, které mělo být známo, studováno a obdivováno na univerzitách po celém světě, kde se vyučovala architektura.

Gaudí měl neskutečný cit pro tvar a objem. Představitel modernismu vytvořil svůj vlastní styl tím, že zkombinoval neogotický styl s motivy a tvary ve východním stylu. Ty byly inspirovány jeho pozorováním přírody. Celé jeho dílo bylo ovlivněno pozorováním přírodních struktur a také náboženstvím. Jeho prvním významným dílem byla Casa Vicens.

Poté, co v roce 1915 zasáhla Gaudího řada tragédií a ekonomických potíží, hledal útočiště ve své práci a naprosto se oddal projektu Sagrada Familia. To došlo až tak daleko, že žil ve své kanceláři, obklopen mapami a modely, ze kterých měla později vzejít Sagrada Familia. V roce 1925 dokončil první věž. Následujícího roku zahynul při srážce s tramvají.

Sagrada Familia pro něj byla natolik důležitá, že po sobě zanechal řadu detailně zpracovaných modelů každé chrámové lodi pro případ, že by zemřel. Bazilika má 18 věží. Ty jsou rozděleny do následujících skupin: 12 věží představuje apoštoly a 4 představují evangelisty. Zbylé dvě představují Ježíše a Pannu Marii. Okenní vitráže, které dovnitř propouštějí světlo, jsou také velmi důležitým prvkem stavby.

Postavit baziliku Sagrada Familia do dnešní podoby trvalo více než sto let, protože modely budovy byly během občanské války vážně poničeny. Od té doby byla vyvinuta snaha o rekonstrukci jeho návrhů. Složité tvary v biblických scénách to však jen ztěžují. Počítačový program, který by vytvořil projekci kostelních pilířů, se zatím nepodařilo vyvinout. Odhaduje se, že Sagrada Familia bude dokončena v roce 2026.

Apartmány v blízkosti Sagrada Familia - Ubytování poblíž Sagrada Familia

Ubytování poblíž Sagrada Familia

Oblast přilehlá k majestátní bazilice Sagrada Familia je oddělena od veškerého ruchu a shonu města. V této části města najdete obytné ulice, jejichž veškeré dění se točí kolem trhu, kaváren a návštěvníků, kteří sem přijíždí z celého světa. Tato oblast se nese v duchu zaměření na rodiny a najdete zde velký výběr v ubytování od špičkových hotelů, které se nachází vedle baziliky, po menší hotely na dobrých lokalitách, jež nabízí služby v různé kvalitě.

Toužíte-li po stylovém ubytování na úrovni a za dobrou cenu, nejlepší volbou je pronájem apartmánu. K dispozici jsou apartmány ve velmi dobrých lokalitách. Jsou prostorné a velmi světlé, účelně a velmi vkusně zařízené. Mají připojení k wi-fi, jsou dobře dostupné z dalších míst ve městě a nejlepší na nich je to, že budete mít naprostou svobodu spojenou s tím, že máte celý prostor jen sami pro sebe. Pokud jediná věc, která Vás zajímá, je místo na přespání a sprcha, pak pro Vás bude menší byt či ubytování se snídaní tou pravou volbou. Stačí se podívat a najdete krásné, dobře zařízené menší byty s wi-fi připojením, které se zároveň nachází v blízkosti všech typů dopravy. Pro mladší osoby s menším rozpočtem zde jsou ubytovny za velmi rozumné ceny a také penziony. Jak vidíte, možnosti jsou opravdu široké. Prohlédněte si náš katalog apartmánů v blízkosti Sagrada Familia a pronajměte si ten, který Vám vyhovuje nejlépe. Tak si zde budete moci Váš čas užít naplno.

Kam vyrazit v okolí Sagrada Familia

Kromě všeho, co jsme již zmínili, zde také najdete restaurace, bary a kavárny. Naše apartmány, které se nachází v blízkosti Sagrada Familia, jsou velmi oblíbené a zamluvené jsou na dlouho dopředu. Proto neváhejte příliš dlouho, jinak si Váš vysněný apartmán zamluví někdo jiný.

Jak se dostanete k Sagrada Familia

Letiště El Prat v Barceloně se nachází 15 kilometrů od centra města. Můžete nasednout do autobusu číslo 46, který jede do stanice Plaza España. Odtud můžete pokračovat taxíkem nebo linkou metra číslo 1 do stanice Universitat. Tam přestoupíte na linku číslo 2 a vystoupíte na stanici Sagrada Familia. Taxi najdete u kteréhokoliv z letištních terminálů. Nemají pevné ceny.

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat