Apartmány Tour Eiffel

#OnlyBeFrom více než 20.000 destinací

6

Apartmány Tour Eiffel

seřadit podle:
Popularita
Cena
Zhodnocení
Vzdálenost do centra
Velikost
Pokoje

Věci, které je třeba vidět a dělat

Zajímavá místa 

Musée du Louvre 15 Apartmány
Arc de Triomphe 14 Apartmány
Champs-Élysées 13 Apartmány
Stade de France 13 Apartmány
Notre-Dame 8 Apartmány
Opéra Bastille 3 Apartmány

Nejnovější komentáře

Naše apartmany Tour Eiffel, Paříž, Francie jsou oceněny 4.1 o 5 na základě 2 názorů. Rezervujte apartmán od 107US$/ noc.

Apartmány poblíž Eiffelovy věže: Ubytování ve výšinách

Eiffelova věž je jednou z nejznámějších památek na světě. Po dobu 41 let si držela titul nejvyšší stavby na světě - žádná jiná s ní nemohla co do výšky soupeřit. Byla navržena Mauricem Koechlinem a Èmilem Nougierem a postavena byla Alexandrem Gustavem Eiffelem při příležitosti Světové výstavy v roce 1889. Nachází se na konci Champs de Mars, při břehu řeky Seiny v 8. pařížském okrsku.

Apartmány poblíž Eiffelovy věže - Ubytování poblíž Eiffelovy věže

Stavba věže nebyla zcela beze sporů. V té době si lidé mysleli, že by narušila vzhled města a že by byla: „zbytečná a obludná“, „kostlivec na zvonici“. Existovalo hnutí, do kterého patřily stovky umělců. Ti na protest poslali otevřený dopis proti stavbě Eiffelovy věže. Mimo jiné mezi ně patřili Guy de Maupassant, syn Alexandra Dumase a Charles Garnier.

8. ledna 1887 Éduoard Lockroy, ministr obchodu, Eugene Poubelle, prefekt Seiny, a Gustave Eiffel podepsali oficiální smlouvu o stavbě věže, která měla stát přibližně 6,5 miliónů franků plus 1,5 miliónu franků na nepředvídatelné výdaje. 15. května 1889 otevřela věž dveře návštěvníkům a stala se hlavní atrakcí Světové výstavy. Po dlouhá léta však byla terčem kritiky a lidé si mysleli, že je to přímý zásah do pařížské krajiny. Teprve až v roce 1930, kdy došlo k instalaci nového osvětlení a redesignu prvního patra, začala být věž vnímána jako silný, avantgardní symbol města, který město vylepšil.

Věž sahá do výšky 324 metrů včetně vysílače a má tři poschodí. První se nachází ve výšce 57 metrů nad zemí. Na věži jsou vyhlídky s mapami, odkud lze pozorovat Paříž z výšky a dvoupodlažní restauraci. Druhé podlaží se nachází ve výšce 155 metrů. Pyšní se vyhlídkou s výjimečným výhledem a restaurací. Bezpečnostní předpisy na věži jsou velmi přísné. Třetí patro se nachází ve výšce 275 metrů a je přístupné pouze výtahem.

Eiffelova věž prošla za svou historii několika složitými obdobími. V roce 1944 přežila požár způsobený nacisty a byla využívána jako součást opevnění během okupace. V roce 1999 přežila bouři zcela bez újmy i přes to, že vítr se kolem horní části věže pohyboval v rychlosti 240 km/h.

Hojně se objevuje ve filmech - romantický film je bez scény s Eiffelovou věží neúplný. Dokonce se objevila ve scénách filmů, jako je Superman 2, Armageddon, Vetřelec: Vzkříšení a mnoho dalších.

Ubytování poblíž Eiffelovy věže

Řeka Seina, Champ de Mars a ohromující Eiffelova věž, která osvětluje město, to jsou jen některé výjevy, které byste neměli vynechat v této okouzlující a vybrané části Paříže. K dispozici je zde široká nabídka ubytování, avšak tato oblast je obvykle také velmi drahá. Je zde velký výběr hotelů: elegantní hotely, podivné hotely, restaurované hotely a avantgardní hotely. Do mnoha z nich si můžete přivést zvířecí mazlíčky a některé mají pokoje pro kuřáky. Jste-li náročnější, jsou zde k dispozici také luxusní, zrekonstruované apartmány. Jsou plně vybavené a světlé, mají klimatizaci, topení a Wi-Fi. Nachází se v blízkosti metra a jsou přichystané k pronájmu. Můžete se poptat, zda je možnost ubytování s vaším zvířecím mazlíčkem. Máte-li menší rozpočet, menší byty a ubytování se snídaní jsou dobrou variantou. Některé z nich jsou stejně dobré, jako hotely. Menší byty mají téměř vše a jsou za rozumnější cenu. Pokud cestujete s batohem na zádech a hledáte penzion či hostel, budete se muset přesunout kousek dále z této části města. Prohlédněte si naše katalogy s apartmány v blízkosti Eiffelovy věže a zarezervujte si ubytování, které vyhovuje vašemu životnímu stylu.

Kam vyrazit v blízkosti Eiffelovy věže

Jak vidíte, je zde velká spousta věcí, které lze v Paříži podniknout. Prohlédněte si náš katalog apartmánů poblíž Eiffelovy věže, abyste měli ubytování na tom nejlepším možném místě s nepřekonatelným pohledem na věž.

Jak se dostanete k Eiffelově věži

Letiště Charlese de Gaulla se nachází ve vzdálenosti 23 kilometrů od centra města. Autobus číslo 351 vás doveze na stanici metra Nation. Dále můžete pokračovat taxi nebo linkou metra číslo 6 na stanici Bir Hakeim-Tour Eiffel. Taxi stojí před výstupem z letiště. Ceny se liší a mohou jít nahoru mezi pátou hodinou odpolední a desátou večer. Budete také muset zaplatit za každý kus zavazadla. Pokud si půjčíte automobil, doporučujeme tak učinit u přepážek v příletové hale. Řada společností nabízí neomezený počet ujetých kilometrů. Bon voyage!

Přihlaste se k odběru našich speciálních nabídek
Věci, které je třeba vidět a dělat